Gród Byczyna
22-25.08.2024

Bas Tajpan

BAS TAJPAN z Dąbrowy Górniczej to wokalista i autor tekstów, którego kariera rozpoczęła się w drugiej połowie lat 90-tych. Jako artysta solowy zaistniał na początku nowego wieku na albumach producenckich IGS-a oraz w solowym projekcie Gutka Mustafarai. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Bob One, Junior Stress, Firma, Miuosh, Peja, Tabu Duby, Skorup, Fu czy Hemp Gru.

W 2007 roku wraz z Miuoshem założył projekt Fandango Gang. Efektem był wspólny album o tym samym tytule. Wydał cztery solowe albumy. Debiut “Korzenie i kultura” w 2010 r. Wydany w 2012 roku przez Hemp Records “Made in Tajpan”. W 2015 roku na półki sklepowe trafił trzeci solowy album pt. " Slavic Rasta" nakładem wytworni Slavic Rasta Label. Czwarty solowy album Basa to " Boso ale w ostrogach ", który ukazał się w 2017 r.

W 2020 r. nakładem MaxFlo Records miała premierę wspólna płyta Bas Tajpana i Bob One’a pt. “Teraz” Wiele singli promujących te wydawnictwa można posłuchać w serwisie YouTube. Bas zagrał setki koncertów w kraju i za granicą. Aktualnie nagrywa i produkuje nowe utwory na nowy album. Podczas Festiwalu Kocham Cię razem z Bas Tajpanem na scenie wystąpi Jakub Kłak i MetaKalina !