Gród Byczyna
22-25.08.2024

Bartosz Zadurski

Praktyk IFS, trener Empatycznej Komunikacji, Provider TRE®, terapeuta Integracji Strukturalnej, instruktor metody oddechowej Butejki. Założyciel Soma – Rozwój i Terapia, organizator Festiwalu Dobrych Relacji oraz Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem. Podejście holistyczne w które łączy ciało, umysł i duszę jest podstawą jego pracy. Autor podcastu o ciele, emocjach i komunikacji „Zadurski Mówi”. Podczas Festiwalu Kocham Cię poprowadzi dwa praktyczne wykłady.

temat wystąpienia

Jak wspierać poczucie własnej wartości? / Jak odpoczywać, gdy jest to trudne?

opis wystąpienia

Jak wspierać poczucie własnej wartości?
W ciągu naszego życia wielokrotnie spotykamy się z wyzwaniami, które mogą wpłynąć na sposób, w jaki postrzegamy siebie samych. Nasze poczucie własnej wartości jest fundamentem, na którym budujemy naszą samoocenę, relacje z innymi oraz podejście do życiowych zadań. Poczucie własnej wartości jest fundamentem budowania relację z ludźmi, pieniędzmi, pracą, ze swoimi talentami…W trakcie wykładu zgłębimy temat toksycznego wstydu (często nieuświadomionego) – potężnego uczucia, które może paraliżować i utrudniać realizację własnego potencjału. Zajmiemy się również analizą działania wewnętrznego krytyka, który często podsyca negatywne przekonania o sobie. Nie pominę również zagadnienia fałszywego poczucia własnej wartości, które manifestuje się poprzez powierzchowność i wywyższanie się nad innymi, takie zachowania, choć mogą wydawać się oznaką pewności siebie, w rzeczywistości maskują brak autentycznego poczucia własnej wartości. Ale co najważniejsze, ten wykład to nie tylko teoria. Przedstawię praktyczne narzędzia i techniki, które każdy może zastosować w codziennym życiu, aby budować i utrzymać zdrowe poczucie własnej wartości. Zapraszam do wspólnej podróży w głąb siebie, podczas której odkryjemy, jak pielęgnować i wzmacniać poczucie własnej wartości, aby żyć pełnią życia, w zgodzie z sobą i swoimi wartościami.

Jak odpoczywać, gdy jest to trudne?
Chcesz odkryć, jak skutecznie odpoczywać w świecie pełnym bodźców i stresu? Zapraszam Cię na spotkanie, gdzie razem zgłębimy sztukę relaksu, odkryjemy, czym różni się ona od odprężenia i jak te dwa aspekty wpływają na nasze samopoczucie oraz zdrowie psychiczne. Będziemy eksplorować tajniki działania układu nerwowego – bez przynudzania i skomplikowanej terminologii, obiecuję! Za to z praktycznym przełożeniem na życie codzienne. Poznasz, jak stres wpływa na nasz organizm i dlaczego czasami tak trudno nam się zatrzymać i pozwolić sobie na chwilę wytchnienia. Poruszę temat trudności i blokad, które często stoją na drodze do efektywnego odpoczynku, i pokażę Ci, jak możesz je przełamać. Podzielę się z Tobą praktycznymi wskazówkami, jak włączyć relaks do Twojego życia nawet w najbardziej stresujących momentach życia. To idealna okazja dla każdego, kto szuka równowagi między pracą a życiem prywatnym, chce lepiej radzić sobie ze stresem, czy po prostu chce dowiedzieć się więcej o tym, jak odpoczynek wpływa na nasze zdrowie. Przyjdź i skorzystaj z okazji, by nauczyć się, jak uczynić odpoczynek swoim sprzymierzeńcem w drodze do pełniejszego i bardziej satysfakcjonującego życia. Do zobaczenia!