Gród Byczyna
22-25.08.2024

Gosia Mielech

Gosia Mielech – tancerka, choreografka, nauczycielka Gaga, pedagożka tańca oraz założycielka projektu artystycznego DanceLab. Przez lata istnienia DanceLab stworzyła choreografie solowe i wyreżyserowała spektakle dla Teatrów Tańca. Prowadzi warsztaty oraz prezentuje swoje spektakle: w Nowej Zelandii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Brukseli, Polsce, Szkocji, Francji, Austrii, Tajlandii, Indonezji, Singapurze, Sri Lance, Indiach, Izraelu, Francji i Anglii. Współpracowała m.in. z: Ohad Naharin, Uri Ivgi & Johan Greben, Yossi Berg, Jacek Przybyłowicz, Yoshifumi Inao, Ewa Wycichowska, Gunhild Bjørnsgaard. Jest laureatką Medalu Młodej Sztuki w kategorii Taniec. Otrzymała nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht.blicke. w Norymberdze. Jest również twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.  

temat wystąpienia

Gaga

opis wystąpienia

Podczas warsztatu wprowadzimy ruch i życie do każdej komórki w ciele, poruszymy zmysły podczas fantazyjnej podróży poprzez kreatywne wyzwania i zadania. Będzie to czas wypełniony przyjemnością oraz wolnością płynącą z bycia w ruchu.

Gaga jest to język ruchowy stworzony przez Ohada Naharina, wieloletniego dyrektora Batsheva Dance Company w Tel Avivie, Izraelu. Podczas zajęć Gaga/people pracujemy nieustannie, w ciągłym ruchu, eksplorując różnego rodzaju fizyczne zadania. Wykraczamy poza swoją strefę komfortu, tańczymy, mierzymy się ze swoją słabością, rozwijamy świadomość ciała, korzystamy z wyobraźni. Wszyscy razem się poruszamy nie oceniając się nawzajem jednocześnie nawzajem się inspirując.

Warsztat jest przeznaczony dla każdej osoby powyżej 16 roku życia, niepotrzebne jest jakiekolwiek doświadczenie taneczne! Polecane jest ćwiczenie w wygodnym stroju sportowym, bycie przygotowanym do tańczenia boso lub w skarpetkach.