Gród Byczyna
22-25.08.2024

Izabela Ołdak Shamanicum

Artystka sztuk pięknych, malarka, tatuatorka, wizjonerka i kobieta mocy. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Holenderski Instytut Sztuki w Enschede w Holandii.

Jej twórczość obejmuje symboliczno-magiczne obrazy, murale, projekty land-art oraz tatuaże intencyjne. Od 2021 roku prowadzi otwartą pracownię artystyczną Portal Mocy w Makowie Podhalańskim, gdzie może dzielić się swoją pasją i wiedzą z innymi. Jej praca artystyczna jest dla niej sposobem na wyrażanie siebie i dzielenie się z innymi swoją wizją świata. Stara się połączyć w niej sztukę z duchowością i szamanizmem, co pozwala jej tworzyć unikalne i inspirujące dzieła.

Równolegle do pracy artystycznej zajmuje się także szamańskimi technikami uzdrawiania. Przez kilkanaście lat przechodziła wiele inicjacji, duchowych i mistycznych podróży, ceremonii i warsztatów, gdzie zdobywała wiedzę i doświadczenie potrzebne do wykonywania tej pracy.

Jej mistrzami w zakresie szamanizmu są Eva Ruprechtsberger, z którą uczyła się przez trzy lata, przekazując techniki i nauki, jakie sama otrzymała od wielu nauczycieli ludności rdzennych (zwłaszcza Lakota), oraz Sandy Ingerman, która przez wiele lat była jej nauczycielką. W rezultacie w 20023 roku została wpisana na listę certyfikowanych przez Sandrę Ingerman praktyków szamanizmu.

Drugą ważną postacią w jej edukacji jest dr Walery Topojew, chakaski szaman, który przekazuje tradycyjną wiedzę z zakresu szamanizmu syberyjskiego. Szamanizm ten jest niezwykle bliski jej sercu, gdyż jej przygoda z szamanizmem zaczęła się w 2010 roku, od inicjacji na wyspie Olchon – mistycznej wyspie położonej na jeziorze Bajkał na Syberii.

temat wystąpienia

Odzyskiwanie Duszy – warsztat praktyczny / Krąg Kobiet

opis wystąpienia

Odzyskiwanie Duszy – warsztat praktyczny
Na swojej szamańskiej ścieżce najczęstsza dolegliwością z jaką się spotykam wśród ludzi, z którymi pracuję jest utrata duszy. To szamański termin, który można zrozumieć jako energię, która na skutek traumatycznych przeżyć, cierpienia, chorób, czy jakichkolwiek trudnych emocji ulatuje. Często sami oddajemy przeszłym wydarzeniom ogromne ilości energii. Technika ta pozwala nie tylko na odzyskanie duszy z jakiegoś wydarzenia z życia, ale także można zwrócić dusze miejscu, instytucji czy organom wewnętrznym. Na wykładzie chciałabym więcej opowiedzieć o tej fascynującej technice uzdrawiania i poruszyć temat duszy, ducha i duchowości w systemie szamańskim.

Krąg Kobiet
Idea spotkań w kręgu jest pradawna; wywodzi się z kultur plemiennych i wyrasta z przekonania, że wszyscy jesteśmy połączeni, nie tylko pomiędzy sobą, ale także z Wielkim Duchem, Źródłem wszelkiego istnienia, przejawiającym się w Naturze i nas samych, tworząc jeden wielki Krąg Życia. Macie zatem możliwość odnowienia swojego połączenia z drugim człowiekiem, z Bogiem i z Naturą. Otwieracie pole serca, otwieracie się na szczerość i autentyczność, uczycie się jak słyszeć, jak mówić prawdę, jak obdarzać innych szacunkiem i zaufaniem. W obecnych czasach te wartości są szalenie ważne, przynoszące realne korzyści i zmianę. Osobiście dzięki uczestnictwie w kręgach, a także trzymania tej świętej przestrzeni Iza otworzyła się na ogromną moc uzdrawiania kobiecych zranień, nieufności, poczucia niższości z racji płci. Odkryła ogromną wartość jaką daje wsparcie, siostrzeństwo, kobieca solidarność. Iza uczestniczyła także w Zlotach Kobiet, które trzymają Kręgi by zgłębiać wartości jakie przekazują nam babcie. Otrzymanymi Naukami i zasadami Kręgu, będzie chciałabym się podzielić w trakcie spotkania.