Gród Byczyna
22-25.08.2024

Paweł Skalski

Tancerz, choreograf, pedagog tańca. Absolwent polonistyki, dziennikarstwa i teatrologii. Obecnie doktorant w Katedrze Dramatu i Teatru na Uniwersytecie Łódzkim. Wykładowca w Instytucie Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Związany z Teatrem Tańca ALTER Witolda Jurewicza oraz Pracownią Fizyczną Jacka Owczarka. Współpracował z licznymi twórcami i reżyserami, m.in. w Teatrze Starym w Krakowie, Teatrze Capitol we Wrocławiu, Teatrze Współczesnym w Szczecinie i Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Jego specjalnością i życiową pasją jest od ponad 20 lat tango argentyńskie. Po latach nauki w Polsce, Paweł kontynuował swoje poszukiwania u źródeł tanga w Buenos Aires, gdzie pod okiem argentyńskich mistrzów rozwijał swoją autorską metodę pracy z tą formą tańca. Prowadzi seminaria, warsztaty i regularne zajęcia w Polsce i za granicą.

temat wystąpienia

Kontakt-Tango

opis wystąpienia

Będziemy poszukiwać świadomości, równowagi, dróg ruchu, chwili obecnej. Uważności na siebie nawzajem. Prowadzenia i podążania. Kontaktu z ziemią, oddechem, wspólnym przepływem energii, ze sobą.Tanga nie da się tak po prostu nauczyć. Można jednak obudzić je w sobie i starać się za każdym razem stwarzać na nowo. Każdego, kto chciałby dotknąć tego szczególnego obszaru improwizacji w kontakcie zapraszam na jedyny w swoim rodzaju warsztat Pawła Skalskiego.
Tango to niewątpliwie jeden z najbardziej zmysłowych i zaskakujących tańców. To jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny i elektryzujący dialog bez słów. Pełen pasji i namiętności, a zarazem oparty na bliskości i budowaniu kontaktu między partnerami. W nieuchwytnej, magicznej przestrzeni. Pomiędzy. Zawsze Tu i Teraz.”