Gród Byczyna
22-25.08.2024

Tomasz Murawski Pan TyKwak

Z wykształcenia jest animatorem kultury i muzykoterapeutą z zamiłowania muzykiem, podróżnikiem, edukatorem i etnografem z aparatem i dyktafonem w ręku. Od kilkunastu lat regularnie pracuje z dziećmi i młodzieżą.

W 2015 jako dyplom animatora kultury napisał książkę edukacyjną dla dzieci i młodzieży pt. “Szczurek Jurek i Zaczarowana Dynia” – uczelnia przyznała Mu wyróżnienie i publikację ISBN.

W 2022 roku na potrzeby ogłoszonego konkursu przez Narodowe Centrum Kultury stworzył interaktywną grę edukacyjno – sensoryczną (w stylu LARPa) dla dzieci i młodzieży opartą na motywach książki oraz poszerzającą kulturę różnych regionów Afryki o fabułę niezawartą w książce, aby rozwiewać wizję postrzegania tego niezwykle różnorodnego kontynentu jako globalnej wioski. W konkursie zajął drugie miejsce, a animacja dla dzieci i spotkania podróżnicze były zwieńczone sukcesem. W związku z pozytywnym feedbackiem swoich działań, nawiązał współpracę z przedszkolami i szkołami. https://www.facebook.com/tomasz.murawski.399

temat wystąpienia

Interaktywna podróż do Afryki „Szczurek Jurek i zaczarowana dynia”

opis wystąpienia

Proces odbędzie się w duchu edukacji globalnej, poprzez zabawę w formie zagadek, rebusów i gier logicznych. Ponieważ każdy z nas posiada inaczej zestawione predyspozycje i preferencje, w fabułę gry wpleciony jest zróżnicowany przekrój aktywności: muzyczne, ruchowe, naukowe, manualno-plastyczne.
Celem spotkania będzie zaanimowanie fabuły książki edukacyjnej w formie interaktywnej gry, integracja międzypokoleniowa oraz z osobami niepełnosprawnymi i ze specjalnymi potrzebami. Ukazanie kreacji jako narzędzia do pracy z emocjami i własnym samopoczuciem. Poszerzy poziom wiedzy na temat drugiego, największego kontynentu na naszej planecie: Afryki. W odniesieniu do wiedzy na temat czarnego kontynentu, przekazywanej w programie edukacji formalnej, poszerzy temat o nietypowe zagadnienia i możliwość osobistego doświadczenia aspektów tamtejszej kultury.