Agnieszka Czubak i Sebastian Zboiński

Agnieszka Czubak i Sebastian Zboiński

Znamy się od ponad 15 lat, razem pracowaliśmy, przyjaźniliśmy się, pomagaliśmy sobie w różnych obszarach życia. Obecnie jesteśmy parą pozytywnie zakręconych ludzi, którzy robią warsztaty, szkolenia, masaże, które mają na celu poczuć się bliżej prawdziwego/prawdziwej siebie.

Agnieszka Czubak – praktykuję medytację dynamiczną od ponad 7 lat, wykonywałam ją asystując podczas warsztatów Tantry Zosi i Dawida, „Dzika i Mądra Kobieta” z Veechi Shahi z Indii, z grupą podczas warsztatów Misterium Ciała Agnieszki Sypek, samodzielnie we własnym mieszkaniu jak również z grupą moich uczestników warsztatów „Przyjemność Ruchu”. Jestem uczniem, praktykiem i nauczycielem budzenia świadomości. W życiu i pracy czerpię energię i inspirację z medytacji ekspresyjnych, siedzenia w ciszy, praktykowania elementów Ruchu Autentycznego, miłości do prawdy, słuchania satsangów Adyashantiego, Patrycji Próchnik, celebracji życia, masażu w obecności, który lubię zarówno dawać jak i brać, spacerów, rytuałów, palenia ognia, bliskich i głębokich relacji z przebudzonymi i budzącymi się ludźmi, niesamowitej nauki jaką było dla mnie towarzyszenie w odchodzeniu śp. Mirko Fernandez Sanchez.

Sebastian Zboiński – Praktykuję medytacje według Osho, w tym dynamiczną; brałem udział w warsztatach Tantry u Zosi i Dawida, w ustawieniach systemowych oraz w ustawieniach intencji, w satsangu z Patrycją Próchnik, w medytacjach ZEN; jestem praktykującym medytację uczniem, podróżnikiem. Medytując przeszedłem z piętnasto kilogramowym plecakiem i namiotem południowo-zachodnią część Portugalii i Hiszpanii. Jestem otwarty na innych ludzi – doświadczyłem odmienności kulturowych w Jordanii i Maroku poza utartymi szlakami. Trzymam energię obecności i miłości podczas wspólnego praktykowania.
Więcej o nas na: http://www.redukujemystres.pl/zespol/
https://www.facebook.com/redukujemystres
✅ Medytacja Dynamiczna Według Osho – jako narzędzie do uwolnienia napięć.
Żyjemy w ciągłym pośpiechu, w natłoku spraw i obowiązków, zakładamy różne maski po to, by przetrwać, dać radę w świecie pełnym oczekiwań. Życie w taki sposób rodzi w nas masę napięć chronicznych, które nie pozwalają nam żyć w zgodzie z naszym prawdziwym „Ja”, z głosem naszej duszy.
Zapraszamy Was na wspólne zrzucanie napięć, zdejmowanie masek, wyjście poza schematy działań, strefę komfortu stereotypy, analityczny umysł. Wszystko po to, by z szacunkiem do EGO, wyjść poza nie i poczuć przestrzeń serca łącząc się z wyższą Świadomością.
Medytacja Dynamiczna według OSHO pomaga głębiej skontaktować się ze swoim ciałem oraz uruchomić ożywiający przepływ energii w całym ciele.
Składa się z pięciu faz:
• PIERWSZA: Szybkie, dynamiczne wydechy przez nos, które pomagają dotlenić ciało i poruszyć zablokowaną energię.
• DRUGA: Katharsis – czyli oczyszczenie, odreagowanie zablokowanego napięcia, stłumionych emocji, uwolnienie tego co trzymam, czego nie chcę czuć lub nie mam przestrzeni w życiu codziennym np. na złość, gniew, agresję, smutek, lęk, radość, śmiech itp.
• TRZECIA: Podskoki z dźwiękiem HOO mając proste ręce w górze – ten etap pomaga się uziemić.
• CZWARTA: „STOP” – czyli zatrzymanie, polegające na czystej obserwacji w bezruchu i ciszy.
• PIĄTA: Celebracja życia w ruchu, w tańcu, dowolna ekspresja.

Cykl wszystkich faz wykonywany po kolei pozwala w prosty sposób poczuć się głębiej, wzmocnić mięsień obecności, być bardziej świadomym siebie, oderwać od natłoku myśli, zmęczyć pozytywnie ciało i bardziej zakorzenić w nim, zamieszkać w sobie, w czuciu, pomaga także przez to w większej ekspresji siebie. Praktyka medytacji powoduje, że ten stan utrzymuje się w nas, gdy na kryzys, stres, czy inne problemy odpowiedzią jest medytacja i pozytywne wibracje. Taki stan naturalnie „wgrywa się” w nasze ciało, zaczynamy żyć z innego miejsca, inaczej postrzegać rzeczywistość, która nas otacza. Zapraszamy do wspólnego wzmacniania stanu obecności oraz odreagowania napięć, uwolnienia energii poprzez swobodną ekspresję.

✅ Pokochaj i uwolnij swój stres.
Potrzebujesz czasu na relaks?
Twój stres osiągnął niebezpieczny poziom ?
Chcesz podnieść swoje wibracje i złapać większą równowagę ?

Na warsztacie doświadczysz wielu głębokich praktyk, które pomogą Ci uwolnić napięcia zgromadzone w ciele, których przyczyną jest często skumulowany stres.

-> Poznasz, czym jest stres, jakie są jego źródła, objawy i konsekwencje oraz jak go pokochać.
-> Poznasz, czym są napięcia chroniczne i jak sobie z nimi radzić za pomocą prostych ćwiczeń, które pomogą ci się rozciągnąć, zrelaksować, poczuć bliżej siebie, doenergetyzować.
-> Rozładujesz napięcia w ciele i na twarzy za pomocą praktyki świadomego śmiechu, ucząc się dystansu w sytuacjach wyzwaniowych i podwyższając swój poziom endorfin.
-> Doświadczysz świadomego ruchu, podążając za potrzebami ciała, poruszania się w zgodzie z własnym rytmem, dając też przestrzeń na bezruch, praktykując uważność, ucząc się tworzyć głęboką więź ze sobą i z tego miejsca budować głębsze relacje z innymi.
-> Nauczysz się komunikacji w oparciu o empatię, porozumienie bez przemocy, przestrzeń serca, uważne i aktywne słuchanie, przestrzeń na drugą osobę.
-> Nauczysz się świadomie rozpoznawać, wyrażać i uwalniać emocje, nie oceniając i blokując żadnej z nich.
-> Poznasz istotę medytacji zarówno tej siedzącej, jak i aktywnej. Będziemy kierować uwagę na ciszę, na przestrzeń, obecność, bycie, świadomość.
-> Głęboko się zrelaksujesz przy dźwiękach kojącej muzyki, świadomego dotyku, oddechu.

Będzie czas na praktykę warsztatową i świadomy relaks. Wyjedziesz w poczuciu kontaktu ze sobą, większego spokoju, równowagi, wewnętrznej harmonii, energii, świadomego bycia.