Agnieszka Czubak i Sebastian Zboiński

Agnieszka Czubak i Sebastian Zboiński

Znamy się od ponad 15 lat, razem pracowaliśmy, przyjaźniliśmy się, pomagaliśmy sobie w różnych obszarach życia. Obecnie jesteśmy parą pozytywnie zakręconych ludzi, którzy robią warsztaty, szkolenia, masaże. Nasze działania opierają się o sposoby redukcji stresu, medytacje, świadomą komunikację. Doświadczyliśmy wspólnych warsztatów Tantry, co pogłębiło naszą świadomość w partnerstwie. Prócz świadomego relaksu w pracy zawodowej wprowadzamy świadomość w naszym związku. Jest to dużym wyzwaniem, ale czujemy, że kluczem jest nasze wspólne zaangażowanie, doświadczanie na własnej skórze każdego narzędzia, którym się dzielimy. Każde z nich działa, a my czujemy się coraz lepiej w swoich skórach i tworzymy szczęśliwy związek, szanujących się ludzi, którzy z pasją dzielą się tym, co kochają. Z pasją tworzymy Fundację Jedność i projekt redukujemystres.pl dzieląc się narzędziami, które pomagają obniżyć poziom stresu. Pomagamy nauczyć się, jak radzić sobie w sytuacjach przeciążenia, jak odnaleźć spokój, harmonię i równowagę w życiu, polepszyć samopoczucie, zmniejszyć napięcia oraz poczuć wyższy poziom satysfakcji z życia.

O każdym z nas:

Agnieszka Czubak – „Poczujmy razem przestrzeń”. Mam 10-letnie doświadczenie jako trenerka, warsztatów rozwoju osobistego i 6-letnie doświadczenie jako szkoleniowiec. Z wykształcenia jestem specjalistą zarządzania oraz żywienia i wspomagania dietetycznego. Obecnie studiuję w Instytucie Psychologii Procesu. Jestem masażystką PeLoHa. W mojej pracy mocno kładę nacisk na holistyczne podejście do człowieka. Zdobytą wiedzę łączę z aspektem psychologicznym. Od ponad 13 lat doświadczam różnych form pracy ze sobą – psychologicznej, pracy z ciałem, ustawień, pracy terapeutycznej, coachingu, pracy nad relacją, duchowości, masażu. W swojej pracy łączę moje doświadczenia z różnych dziedzin, podchodząc bardzo indywidualnie do każdego człowieka. Nieustannie rozwijam swoje kompetencje.

Sebastian Zboiński – „Zrelaksujmy się razem i wprowadźmy elementy zabawy”. Posiadam ponad 22-letnie doświadczenie w: kontakcie z trudnym klientem, 14-letnie doświadczenie w kadrze szkoleniowej. Obecnie studiuję w Instytucie Psychologii Procesu. Mam znajomość narzędzi służących do redukcji stresu: profilaktyka zdrowego kręgosłupa w biurze, diagnoza i ocena traumy z wczesną interwencją psychotraumatologiczną i podstawami psychiatrii, Shinrin Yoku Japońska Sztuka Czerpania Mocy z Przyrody, podstawy medytacji według: Jon Kabat-Zinn. Doświadczyłem na własnej skórze, co to znaczy praca pod silną presją i stres.

Jestem masażystą PeLoHa.

Więcej o nas na: www.facebook.com/redukujemystres

Podczas tego praktycznego wykładu przeprowadzimy Was przez praktyczne sposoby radzenia sobie ze stresem, po to by odczuwać więcej spokoju, harmonii, wyciszenia i optymizmu, co może bardzo przydać się w wielu sytuacjach życiowych.

Przejdziemy razem przez moduły:

MODUŁ STRESU: poznacie, czym jest stres, jakie są jego źródła, objawy i konsekwencje oraz jak sobie z nim radzić.

MODUŁ ZDROWIA: poznacie, czym są napięcia chroniczne i jak sobie z nimi radzić.

MODUŁ ŚMIECHU: poznacie jak praktykować optymizm i poczucie szczęścia w życiu, poznacie elementy jogi śmiechu, podwyższając swój poziom endorfin, poznacie też ćwiczenia rozluźniające mięśnie twarzy.

MODUŁ RUCHU: pogłębicie kontakt ze sobą i swoim ciałem, nauczycie się podążać za jego potrzebami, poruszać się w zgodzie z własnym rytmem, tworzyć życzliwą relację ze sobą oraz głębsze relacje, nauczycie się rozpoznawać doznania fizyczne w ciele. Odbędziecie praktykę uważności.

MODUŁ KOMUNIKACJI: dowiecie się jak komunikować swoje zdanie, swoje potrzeby, wzmocnicie poczucie obecności, przestrzeni, cierpliwości. Nauczycie się komunikować na podstawie empatii, porozumienia bez przemocy, z przestrzeni serca.

MODUŁ MEDYTACJI: dostaniecie proste wskazówki do praktyki medytacji

MODUŁ EMOCJI: dowiecie się jak rozpoznawać i wyrażać swoje emocje, tak by nie ranić innych.

MODUŁ ROZLUŹNIENIA: poznacie w praktyce różne techniki oddechowe oraz relaksacyjne, dzięki czemu nauczycie się głęboko rozluźniać, oddychać zwłaszcza w sytuacjach stresowych.

A na koniec zapraszamy na MASAŻ prowadzony – poprowadzimy Was przez masaż, który będziecie mogli praktykować w parze z drugim uczestnikiem/uczestniczką lub ze swoim partnerem/partnerką.

Podczas tego warsztatu będziemy w obecności. Z miejsca ciszy i przestrzeni posłuchamy, co nasze ciało mówi oraz jak ono prowadzi, kiedy dajemy pierwszeństwo czemuś więcej, niż to, co o sobie myślimy, gdy przestajemy kontrolować.

Sprawdzimy, jak to jest pozwolić, by coś głębiej w nas mówiło, tańczyło, czuło. To szczególnie ważne, by medytować swoje połączenie z Ziemią w dobie zmian klimatu, czując, co możemy zrobić razem jako ludzkość. Można powstrzymać te zmiany tylko wtedy, gdy wszystkie społeczności zjednoczą się we wspólnym rozpoznaniu, w jedności, w miłości, w byciu.

Zapraszamy Was na wspólne zrzucanie napięć, zdejmowanie masek, wyjście poza schematy działań, strefę komfortu stereotypy, analityczny umysł. Wszystko po to, by z szacunkiem do EGO, wyjść poza nie i poczuć przestrzeń serca łącząc się z wyższą Świadomością.

Medytacja Święta Ziemia według OSHO pomaga głębiej skontaktować się ze swoim ciałem oraz uruchomić ożywiający przepływ energii w całym ciele z intencją życia w zgodzie z energią naszej planety.

Składa się z sześciu faz:

• PIERWSZA FAZA TAŃCA: taniec, w którym nie ma kroków – poruszasz się tak jak prowadzi Twoje ciało, z miejsca, w którym jesteś,

• DRUGA FAZA TRZĘSIENIA: trzęsienie całego ciała – rozluźniasz kolana, biodra, głowę, otwierasz się na wydawanie dzięków, podczas tej fazy odbywa się zrzucanie chronicznych napięć

• TRZECIA FAZA TAŃCA: taniec, w którym nie ma kroków – poruszasz się tak jak prowadzi Twoje ciało, z miejsca po zrzuceniu napięć

• CZWARTA FAZA TRZĘSIENIA: trzęsienie całego ciała – rozluźniasz kolana, biodra, głowę, otwierasz się na wydawanie dzięków, podczas tej fazy odbywa się zrzucanie chronicznych napięć

• PIĄTA FAZA TAŃCA: taniec, w którym nie ma kroków – poruszasz się tak jak prowadzi Twoje ciało, z miejsca po zrzuceniu kolejnych napięć, dzięki czemu doświadczyć siebie

głębiej

• SZÓSTA FAZA TRZĘSIENIA: trzęsienie całego ciała – rozluźniasz kolana, biodra, głowę, otwierasz się na wydawanie dzięków, podczas tej fazy odbywa się zrzucanie chronicznych napięć.

Cykl wszystkich faz wykonywany po kolei pozwala w prosty sposób poczuć się głębiej, wzmocnić mięsień obecności, być bardziej świadomym siebie, oderwać od natłoku myśli, zmęczyć pozytywnie ciało i bardziej zakorzenić w nim, zamieszkać w sobie, w czuciu, pomaga także przez to w większej ekspresji siebie. Zapraszamy do wspólnego wzmacniania stanu obecności oraz odreagowania napięć, uwolnienia energii poprzez swobodną ekspresję.

Fajnie jakby uczestnicy mieli ze sobą:

– karimatę,

– poduszkę do medytacji,

– koc do przykrycia,

– butelkę wody.

www.fundacjajednosc.com.pl 

www.facebook.com/funJednosc

Więcej o nas: