Andrew Garrett

Andrew Garrett

Yoga Synergy to kompleksowa metoda ćwiczenia i nauczania tradycyjnej jogi dla współczesnego ciała. Praktyka jogi przynosi świadomość jaźni i budzi serce i duszę jednostki.

Im więcej ćwiczymy jogę, tym bardziej budzimy się i jesteśmy w stanie kierować innymi w tym procesie uświadamiania sobie naszej niesamowitej ludzkiej witalności. Praktyka jest kluczem, a podczas Jogi Synergy używamy metod, aby uczynić praktykę bezpieczną, responsywną, dynamiczną, medytacyjną i zabawną, tak aby stała się praktyką na całe życie, wzmacniającą i przynoszącą radość wszystkim aspektom życia.

Nazywam się Andrew Garrett, od 15 lat uczę angielskiego i podróżuję po całym świecie. To międzynarodowe doświadczenie otworzyło mi drogę i dało unikalny pogląd na wiele różnych sposobów życia.

Na długo zanim zacząłem podróżować, uprawiałem sport od wczesnego dzieciństwa. Moja matka umieściła mnie w gimnastyce w wieku 3 lat, a ja zacząłem rywalizować na poziomie regionalnym i krajowym. Gimnastyka sprawiła, że stałem się silny i elastyczny, ale także stworzyłem podstawę, by być wspaniałym sportowcem i doskonale radzić sobie we wszystkich dyscyplinach sportowych. Dała mi także bardzo dobrą świadomość mojego ciała, oraz tego, co nazywamy w gimnastyce „air sense” tj. wyczuwać „lub dokładnie wiedzieć, gdzie znajduje się twoje ciało, bez względu na to, ile razy wykonujesz obrót lub skręcasz.”

Niestety, moja kariera gimnastyczna zakończyła się z powodu kontuzji, ale zmieniłem się w sport Diving. Dzięki mojej gimnastyce, Nurkowanie stało się dla mnie łatwe i dostałem stypendium na studia na Clemson University .W Clemson moja sportowa kariera nigdy tak naprawdę nie wystartowała. Dręczyły mnie choroby i kontuzje, więc nigdy nie osiągnąłem mojego potencjału. Jednak miałem szczęście spotkać bardzo ważnych ludzi w Clemson, którzy mogliby ukształtować moje życie w sposób niewidoczny. Jednym z nich był mój współlokator z Peru.

Potem spotkałam magicznego mistrza Reiki o imieniu Marita i kilku pozornie nieistotnych ochotników. Jakkolwiek niewielkie było spotkanie, wynik był ogromny.
Około 10 lat temu, kiedy mieszkałem w Meksyku, zacząłem poważnie ćwiczyć jogę na co dzień. Zakochałem się w Jodze, wiedziałem, że chcę się więcej nauczyć. Po przeprowadzce do Arabii Saudyjskiej kontynuowałem swoją praktykę, ale także zacząłem ćwiczyć Kung Fu. Mimo że próbowałem nowych rzeczy, Yoga zawsze była w moim umyśle i nie mogłem przestać o tym myśleć. Postanowiłem nauczyć się jak najwięcej, więc aby to zrobić, chciałem wziąć 200 godzinny kurs dla nauczycieli. Wciąż nie jestem do końca pewien, jak to znalazłem lub dlaczego, ale kilka lat później przeprowadziłem się do Cape Town w Południowej Afryce, aby studiować Hatha Yoga i Yoga Synergy pod kierunkiem Jima Harringtona.

Jim jest niesamowitym nauczycielem, bardzo skromnym i niezwykle doświadczonym, i został oznaczony jako jeden z mistrzów jogi w Południowej Afryce. Jim pochodzi z Australii i znalazł swoje powołanie w Yoga Synergy, a jego twórcami są Simone Borg Olivier i Bianca Macchliss. Ponieważ Jim był uczniem Szymona, Simon przyjechał do Kapsztadu, aby dać 10-dniowe warsztaty, podczas których spotkałem się i ćwiczyłem bezpośrednio pod jego opieką. Simon jest jednym z niewielu ludzi na świecie, którzy praktykowali z legendami jogi, BKS Iyengar i Sri K Pattabhi Joic. Uczy jogi od prawie 30 lat i podróżował po całym świecie, rozpowszechniając to, czego nauczył się od swoich nauczycieli. Jest nie tylko światowej sławy nauczycielem, ale także niesamowitą osobą.

Kiedy byłam w Cape Town, nie tylko ukończyłam 200-godzinny kurs jogi, ale również praktykowałam wiele innych stylów jogi. Przez prawie rok ćwiczyłem codziennie z współzałożycielem Core Power Yoga, Davem Porterem. Wiem, że niektórzy nauczyciele nie rozpoznaliby „Power Yoga” jako Yoga, ale uważam, że wszystko to jest Yoga i chciałem dowiedzieć się jak najwięcej o tym. W tym czasie zaprzyjaźniłem się z Jimem i uwielbiałem sposób, w jaki on uczy. Zafascynowała mnie filozofia i styl życia jogi i chciałem więcej. Kontynuowałem także moje 500 godzinne szkolenie z jogi dla nauczycieli.

500 godzinny kurs zabrał mnie do Indii, gdzie praktykowałem z wieloma niesamowitymi nauczycielami. Jednym z nich jest Swamidżi Sajeevan Arakkal Manoharan w Fort Kochin. Koncentruje się na studiach wedantycznych, hatha jodze, sivananda jodze, pranajamie i medytacji. Jest czystą magią i nie przypomina żadnego nauczyciela, jakiego kiedykolwiek miałem.

Połączenie wszystkich tych magicznych doświadczeń, naprawdę inspirujących i pokornych nauczycieli, a także długiej historii sportów i sztuk walki, ukształtowało moją własną praktykę i styl nauczania w wyjątkowy sposób. Moje nauczanie jogi i praktyka osobista obejmują wszystkie te wspaniałe umiejętności i robię, co w mojej mocy, aby ułatwić to, czego nauczyli mnie moi nauczyciele na swój własny, niepowtarzalny sposób. Czekam z niecierpliwością na dzielenie się tym, czego się nauczyłem i wiem, że to jest moje powołanie. Po Indiach chciałem ćwiczyć Ashtanga Yoga i uczyć się jej podstaw, więc spędziłem dwa miesiące na Bali w Ashtanga Research Center, ćwicząc pod kierunkiem Dylana Bernsteina. Dylan jest świetny i bardzo wyjątkowy ze swoim stylem, praktykujący buddyzm Zen i jogę od bardzo młodego wieku. Po miesiącu codziennej praktyki nauczyłem się prawie kompletnej Serii Podstawowej, a także czułem, jakbym zagłębił się w moje własne praktyki jogiczne oprócz fizycznego aspektu Asany.

Kiedy mieszkałem w Południowej Afryce, stałem się mistrzem Reiki. Pierwszy raz spotkałem Reiki wiele lat wcześniej w Cusco w Peru i od samego początku fascynowałem się tą energetyczną, leczniczą sztuką. Na długo zanim zostałem wcielony do Reiki, przez wiele lat praktykowałem Kung Fu, Tai Chi i Qi Gong. Dla mnie ruch energii i ciała energetycznego jest tak samo ważny, jeśli nie ważniejszy, niż ruch fizycznego ciała.

Więcej o mnie: