Anna i Karol Bielscy

Anna i Karol Bielscy

Anna Bielska – trenerka uważności i kreatywności, filozofka, pasjonatka edukacji. Członkini i działaczka Fundacji Odyssey of the Mind Polska, menagerka odysejowych konkursów regionalnych i krajowych, trenerka konkursowych drużyn. Od dwóch lat założycielka i dyrektorka szkoły podstawowej opartej na fińskim modelu edukacji – Navigo Poznań, gdzie we współpracy z fantastycznym zespołem tworzy mądrą edukację.

Karol Bielski – biolog – pasjonat, trener technik uczenia się, Youtuber, twórca kanału Odwrócona Lekcja.
Razem założyli Stowarzyszenie Kreatywnego Poznania KreoTeam, w którym pokazują dzieciom i młodzieży jak rozwijać umiejętność twórczego rozwiązywania zadań oraz jak uczyć się mądrze i skutecznie. Swoją wiedzą i umiejętnościami dzielą się również z dorosłymi, których inspirują do uważnego bycia z sobą i z dziećmi.
Prywatnie są rodzicami dwóch wspaniałych dziewczynek: Zosi i Tosi. Ania uwielbia podróżnicze szwendaczki, filozoficzne dysputy, medytacyjne samotnie i fotografię, Karol natomiast jest pasjonatem muzyki z nośników analogowych oraz montażu filmowego.

✅ Uważność to supermoc! Jak ją rozwinąć u naszych dzieci, gdy świat pędzi w szalonym tempie, a my razem z nim? Jak nauczyć dzieci odpowiedzialności i spontaniczności, krytycznego myślenia i kreatywności, samoświadomości i odwagi? Jak rozwinąć umiejętność skutecznego uczenia się przez całe życie?
To pytania, które wszyscy sobie zadajemy. Praktyka uważności na pewno nam w tym pomoże. Uważność pozwala dzieciom zrozumieć siebie, zbudować odporność i samokontrolę. Pomaga w radzeniu sobie ze stresem i działaniu w skupieniu. Uczy patrzenia na innych ze współczuciem i zrozumieniem. Pomaga uczyć się skutecznie i szybko. O tym jak prowadzić dziecko drogą uważności dowiecie się na spotkaniu.