Black Drums Icon

Black Drums Icon

🌀 Muzyka jest uniwersalnym językiem ludzkiej duszy i dlatego muzyczne elementy z różnych rejonów świata można łączyć jak puzzle. Zespół Black Drums Icon sięga do rozmaitych korzeni czerpiąc zwłaszcza z kultur, gdzie muzyka wkomponowana jest w życie, rytuał, rozumienie świata. Repertuar to swoista układanka wpływów muzyki afrykańskiej, blisko wschodniej i słowiańskiej, lecz nie bez domieszki „współczesności”, w której przyszło żyć piątce muzyków. W skład formacji wchodzą:

🌀 Teresa Ressing, muzkoterapeutka zafascynowana śpiewem białym i rodzimym
folklorem – wokalistka;
🌀 Piotr Cyngiel, podróżnik i miłośnik kultury Senegalu, zapalony bębniarz grający na djembe i pobierający lekcje gry bezpośrednio u czarnoskórych mistrzów tego
instrumentu;
🌀 Mariusz Piecuch – osoba dla, której bębny stały się życiowym drogowskazem, domorosły rzeźbiarz i producent afrykańskich instrumentów perkusyjnych – grający na własnoręcznie sporządzonych bębnach dun dun;
🌀 Tomasz Kafel – inspirujący się muzyką Orientu, grający na tureckiej lutni zwanej baglamą i syntezatorach;
🌀 Rafał Ochociński – doświadczony basista, mający za sobą współpracę z rozmaitymi zespołami, dla którego granie z BDI stało się ciekawym muzycznym eksperymentem.

Różnorodność charakterów i fascynacji poszczególnych członków zespołu przekłada się na dynamikę występów, w której żwawe i silnie energetyzujące bębnowe rytmy przeplatają się ze stonowanymi przestrzeniami medytacyjnymi.

Więcej o mnie: