Dawid Okoński

Dawid Okoński

#szaleństwo #heroizm #geniusz

🌀 “Stoję przed Wami w prawdzie. Miłość to pojednanie w słabości, na tym polega jej siła. To seria traumatycznych zdarzeń przebudziła mnie do przeorientowania hierarchii wartości i sięgnięcia po sztukę jako narzędzie przemiany. Piękno leczy, a piękne jest to co prawdziwe… autentyczność wyzwala.

🌀 Kiedyś pisałem, potem tańczyłem, śpiewałem, wręcz wyłem! By wyrzucić z siebie cierpienie. W ten sposób stanąłem z nim twarzą w twarz. Ciemność raz zobaczona napełnia się światłem. Potrzebowałem dotknąć dna by odzyskać klucz do drzwi mojej duszy. Tkwił w moim wnętrzu, a ja pukałem do nich od środka. Chciałem od siebie uciec! – śmieje się – Przerastało mnie patrzenie w swoje rany. Wspaniały poeta i mistyk, Rumi, napisał – Rana jest miejscem przez, które światło w Ciebie wstępuję. Latami zagęszczałem swoje skrzydła. Każde pióro, które zdobi mą szerokość jest starrrranie uwagą wypieszczone, utkane oddechem. ))) Teraz wiem jak siebie słuchać, otulić i ukochać kiedy trzeba.

Teraz jestem tu dla Ciebie.”

🌀 Artysta Teatru, podkreślający w działaniach artystycznych terapeutyczny aspekt pracy z ruchem i oddechem, czerpiąc inspiracje z doświadczenia ścieżki kreatywnej i źródeł teatru.

🌀 Fascynat psychologii głębi. Pasjonat natury, szamanizmu i holistycznego podejścia do ludzkiego zdrowia. Pracuje technikami dramowymi z dziećmi, uczy mindfulness oraz realizuje autorskie eksperymenty artystyczne zaangażowane społecznie. Aktualnie prowadzi projekt w nurcie art&healing pt. EWOLUCJA DUCHA, który poprzez trasę ze spektaklem teatralnym po największych polskich miastach przeistacza się w interaktywną pracę warsztatową wspólnie integrując cień osobowy i więcej…

Moje usługi znajdziesz na – www.okonski.art
Po inspiracje zapraszam na facebooka – Okonski.art

🌀 Zapraszam ciepło na wykład interaktywny – Szaleństwo czy Świętość? Przebudzenie Kiedyś i Dziś – z którego przede wszystkim dowiesz się jak siebie wspierać w sytuacji psychicznego kryzysu.

Przyjrzymy się wspólnie doświadczeniu wybitnych postaci i wrażliwców na osi historii, kontynentów i duchowych tradycji. Przetrzemy ramy oświecenia wzniosłymi przykładami heroizmu, ale i ostrzegającymi historiami zatracenia. W czasach narastającej ilości nazw zaburzeń psychicznych, zapraszam Cię do odświeżenia definicji zdrowia psychicznego, zredefinowania pojęcia kryzysu i odpowiedzenia sobie na pytanie czym dla każdego z nas jest to tajemnicze, intymne, niepoznawalne… Sacrum.

Choroba czy geniusz? Kryzys czy transformacja? Szaleństwo czy Świętość? Moją intencją jest przybliżyć meandry rozwoju duchowego, ale najbardziej nie mogę się doczekać finalnego ćwiczenia i wspólnej zabawy w rozbijanie granic percepcji. Oszalejmy razem!

Więcej o mnie: