Izabela Ewa Ołdak

Izabela Ewa Ołdak

Artystka, malarka, tatuatorka, wizjonerka, inicjatorka i kuratorka rezydencji artystycznych „Beyond Time/Poza Czasem”. Autorka kilkudziesięciu wystaw, performanców, warsztatów i wydarzeń kulturalnych w kraju i za granicą. Od 11 lat kroczy szamańską ścieżką, praktykując i dzieląc się swoją wiedzą. Prowadzi Ceremonie Szałasu Potów, Kręgi. Pracuje ze Zwierzętami Mocy, bębnem i Tarotem https://izabelaoldak.com/o-mnie/
💫✨
Spotkanie w kręgu: Idea spotkań w kręgu jest pradawna; wywodzi się z kultur plemiennych i wyrasta z przekonania, że wszyscy jesteśmy połączeni, nie tylko pomiędzy sobą, ale także z Wielkim Duchem, Źródłem wszelkiego istnienia, przejawiającym się w Naturze i nas samych, tworząc jeden wielki Krąg Życia. Początek spotkania to zapoznanie się z Zasadami i Naukami Kręgu, otwarcie Kręgu i zwołanie sił wspomagających jak siły Kierunków, Żywiołów i Zwierząt Mocy. Podczas spotkania w kręgu poza rozmową na dany temat (np. związany z cyklem księżycowym) przeprowadzam także PODRÓŻ MEDYTACYJNĄ przy dźwiękach bębna i grzechotki, robimy także CEREMONIĘ SPALANIA LĘKÓW. A na koniec podsumowując doświadczenia kręgu wybieramy KARTĘ z przesłaniem Mistrzów Duchowych. Na Kręgach odnawiamy swoje połączenie z drugim człowiekiem, z Bogiem i z Naturą. Otwieramy się, otwieramy pole serca, otwieramy się na szczerość i autentyczność, pogłębiamy więzi i odkrywamy głębsze pokłady prawdy i samopoznania. Krąg to święta przestrzeń, gdzie uczestnicy obdarzają się wzajemnym zaufaniem i wsparciem. W Kręgu wszyscy jesteśmy równi i każdy ma prawo głosu i każdy zostaje wysłuchany. To co zostało wypowiedziane w Kręgu, pozostaje w kręgu, obowiązuje nas bowiem zasada poufności, prawdy i szacunku. W Kręgu nie ma miejsca na krytykę, wulgaryzmy czy niechciane porady. Mówiącego obdarza się uważnością, empatią i wsparciem. Krąg przyjmuje nawet najtrudniejsze emocje, które potrzebują się wyrazić. A poznając prawdziwe ludzkie historie uczymy się wiele o sobie, o innych, a także uświadamiamy sobie, że nigdy nie jesteśmy osamotnieni. Zawsze jest ktoś, kto był w podobnej sytuacji i służy swoją mądrością i wsparciem.
Więcej na: http://izabelaoldak.com/wars…/ceremonie/spotkania-w-kregu/
💫✨
Szamanizm: wykład jako wprowadzenie do zagadnienia i pracy szamańskiej w praktyce. Na tym wykładzie poruszę takie zagadnienia jak praca z bębnem szamańskim, podróże do 3 szamańskich światów (Świat Dolny, Górny i Środkowy) Szamańskie Koło Życia, które bazuje na 4 siłach jakimi są kierunki kardynalne: Wschód, Południe, Zachód, Północ, które stanowią mapę rzeczywistości oraz są duchowym narzędziem poznawania świata. Każda siła ma swój odpowiednik w cyklu natury: Wiosna, Lato, Jesień, Zima. Księżyc rosnący, Pełnia, Księżyc Malejący, Nów. Porę dnia: Poranek, Południe, Wieczór, Noc. Czas życia człowieka: Dzieciństwo, Dojrzewanie, Starzenie się, Śmierć i Odrodzenie. Sfery człowieka Umysł, Ciało, Emocje, Dusza. Dzięki wykorzystaniu tego koła możemy łatwo odczytywać i rozwiązywać nasze problemy, weryfikować wiedzę na dany temat, czy sprawdzać nasz stan psychicznej równowagi. Podałabym także przykłady takiego Koła Życia w praktyce. Oparta jest na nim Ceremonia Szałasu Potu, a także w psychologi Kompas Życia czy inaczej Diagram Życia. Po takim wykładzie uczestnicy mieli by wystarczającą ilość informacji by móc już na własną rękę zgłębiać temat.