fbpx

Izabela Ewa Ołdak

Izabela Ewa Ołdak

Artystka, malarka, tatuatorka, wizjonerka, inicjatorka i kuratorka rezydencji artystycznych „Beyond Time/Poza Czasem”. Autorka kilkudziesięciu wystaw, performanców, warsztatów i wydarzeń kulturalnych w kraju i za granicą. Od 11 lat kroczy szamańską ścieżką, praktykując i dzieląc się swoją wiedzą. Prowadzi Ceremonie Szałasu Potów, Kręgi. Pracuje ze Zwierzętami Mocy, bębnem i Tarotem https://izabelaoldak.com/o-mnie/
💫✨
Spotkanie w kręgu: Idea spotkań w kręgu jest pradawna; wywodzi się z kultur plemiennych i wyrasta z przekonania, że wszyscy jesteśmy połączeni, nie tylko pomiędzy sobą, ale także z Wielkim Duchem, Źródłem wszelkiego istnienia, przejawiającym się w Naturze i nas samych, tworząc jeden wielki Krąg Życia. Początek spotkania to zapoznanie się z Zasadami i Naukami Kręgu, otwarcie Kręgu i zwołanie sił wspomagających jak siły Kierunków, Żywiołów i Zwierząt Mocy. Podczas spotkania w kręgu poza rozmową na dany temat (np. związany z cyklem księżycowym) przeprowadzam także PODRÓŻ MEDYTACYJNĄ przy dźwiękach bębna i grzechotki, robimy także CEREMONIĘ SPALANIA LĘKÓW. A na koniec podsumowując doświadczenia kręgu wybieramy KARTĘ z przesłaniem Mistrzów Duchowych. Na Kręgach odnawiamy swoje połączenie z drugim człowiekiem, z Bogiem i z Naturą. Otwieramy się, otwieramy pole serca, otwieramy się na szczerość i autentyczność, pogłębiamy więzi i odkrywamy głębsze pokłady prawdy i samopoznania. Krąg to święta przestrzeń, gdzie uczestnicy obdarzają się wzajemnym zaufaniem i wsparciem. W Kręgu wszyscy jesteśmy równi i każdy ma prawo głosu i każdy zostaje wysłuchany. To co zostało wypowiedziane w Kręgu, pozostaje w kręgu, obowiązuje nas bowiem zasada poufności, prawdy i szacunku. W Kręgu nie ma miejsca na krytykę, wulgaryzmy czy niechciane porady. Mówiącego obdarza się uważnością, empatią i wsparciem. Krąg przyjmuje nawet najtrudniejsze emocje, które potrzebują się wyrazić. A poznając prawdziwe ludzkie historie uczymy się wiele o sobie, o innych, a także uświadamiamy sobie, że nigdy nie jesteśmy osamotnieni. Zawsze jest ktoś, kto był w podobnej sytuacji i służy swoją mądrością i wsparciem.
Więcej na: http://izabelaoldak.com/wars…/ceremonie/spotkania-w-kregu/
💫✨
Szamanizm: wykład jako wprowadzenie do zagadnienia i pracy szamańskiej w praktyce. Na tym wykładzie poruszę takie zagadnienia jak praca z bębnem szamańskim, podróże do 3 szamańskich światów (Świat Dolny, Górny i Środkowy) Szamańskie Koło Życia, które bazuje na 4 siłach jakimi są kierunki kardynalne: Wschód, Południe, Zachód, Północ, które stanowią mapę rzeczywistości oraz są duchowym narzędziem poznawania świata. Każda siła ma swój odpowiednik w cyklu natury: Wiosna, Lato, Jesień, Zima. Księżyc rosnący, Pełnia, Księżyc Malejący, Nów. Porę dnia: Poranek, Południe, Wieczór, Noc. Czas życia człowieka: Dzieciństwo, Dojrzewanie, Starzenie się, Śmierć i Odrodzenie. Sfery człowieka Umysł, Ciało, Emocje, Dusza. Dzięki wykorzystaniu tego koła możemy łatwo odczytywać i rozwiązywać nasze problemy, weryfikować wiedzę na dany temat, czy sprawdzać nasz stan psychicznej równowagi. Podałabym także przykłady takiego Koła Życia w praktyce. Oparta jest na nim Ceremonia Szałasu Potu, a także w psychologi Kompas Życia czy inaczej Diagram Życia. Po takim wykładzie uczestnicy mieli by wystarczającą ilość informacji by móc już na własną rękę zgłębiać temat.

Style switcher RESET
Body styles
Color scheme
Background pattern
Background image