Izabela Ewa Ołdak

Izabela Ewa Ołdak

Mam na imię Izabela Ewa Ołdak. Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Holenderskiego Instytutu Sztuki w Enschede w Holandii. Jako artystka tworzę symboliczno-magiczne obrazy, mandale, sztukę wizyjną. Tworzyłam także wiele projektów typu site-specific i performance. Gram na drumli, szamańskim bębnie, gongach i misach. Tworzę także tatuaże intencyjne, które powstają jako rezultat szamańskiej sesji.
W 2010 roku byłam na szamańskiej wyspie Olchon na jeziorze Bajkał na Syberii, to tam doświadczyłam mocy rytuału i błogosławieństwa buriackiego szamana Walentina Chagdajewa, rozpoczynając ścieżkę duchowego rozwoju i szamańskich inicjacji.
Aktualnie jestem uczennicą szamanki i psycholożki Evy Ruprechtsberger z instytutu Sandry Ingerman i Michaela Harnera. Szamańskie uzdrawianie (w tym odzyskiwanie duszy), ceremonie szałasu potu, Zwierzęta Mocy i trzymanie Kręgów, to moje główne narzędzia pracy na tej ścieżce.
https://izabelaoldak.com/o-mnie/

✅ Tatuaż Intencyjny.
Chciałabym się podzielić doświadczeniem tworzenia tatuaży intencyjnych, które powstają podczas ceremonii szamańskiej. Odpowiednia przestrzeni duchowa, przestrzeń ceremonii pozwala na stworzenie takiego tatuażu, który będzie miał działanie magiczne, ochronne czy inicjujące.

Strzała Mocy
✅ Wprowadzeniem do warsztatów tworzenia strzał, będzie część teoretyczna, na której dowiemy się tego, czym jest intencja i jak dobrze ją formułować. W części praktycznej, poznamy technikę tworzenia strzały mocy, która jest jednym z szamańskich narzędzi do słania intencji. W tym procesie istotny jest każdy element strzały, gałąź z której jest wykonana, grot czy zakończenie strzały, każdy z tych elementów ma swój odpowiednik w naszej intencji.

Odzyskiwanie Duszy
✅ Na swojej szamańskiej ścieżce najczęstsza dolegliwością z jaką się spotykam wśród ludzi, z którymi pracuję jest utrata duszy. To szamański termin, który można zrozumieć jako energię, która na skutek traumatycznych przeżyć, cierpienia, chorób, czy jakichkolwiek trudnych emocji ulatuje. Technika ta pozwala nie tylko na odzyskanie duszy z jakiegoś wydarzenia z życia, ale także można zwrócić dusze miejscu, instytucji czy organom wewnętrznym.