Izabela Ewa Ołdak

Izabela Ewa Ołdak

Artystka sztuk pięknych o specjalizacji: malarstwo, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Holenderskiego Instytutu Sztuki w Enschede. Inicjatorka i kuratorka rezydencji artystycznych „Beyond Time/Poza Czasem” organizowanych przez Galerię Bielską BWA. Autorka wystaw, performance’ów, warsztatów i wydarzeń kulturalnych w kraju i za granicą. Tworzy obrazy i mandale intencyjne, magiczno-symboliczne diagramy oraz obrazy przedstawiające Świętą Geometrię. W jej dorobku znajdują się także krajobrazy oraz dzieła o tematyce kobiecej.

Izabela Ewa to kobieta o mocy Ognia. Praktykuje rytuały związane z tym żywiołem (Szałas Potu, Agnihotra, Magia świec). Pasjonuje się praktykami szamańskimi, ezoteryką i mistycyzmem. Wyznaje życie w zgodzie z Naturą, zdobywając wiedzę poprzez kontakt z przyrodą i pracą z żywiołami.

W 2010 roku została inicjowana na szamańskiej ścieżce przez buriackiego szamana Valentino, na wyspie Olchon leżącej na jeziorze Bajkał na Syberii.

Od 2015 roku prowadzi CEREMONIE SZAŁASU POTU. Do tej praktyki została wprowadzona przez Wojciecha Jóźwiaka. Jej ceremonie są podróżą nie tylko poprzez żywioły i kierunki świata, ale także przez cztery etapy ludzkiego życia.
Prowadzi także spotkania w KRĘGU (Kręgi Kobiet i kręgi mieszane). Pracuje z drumlą i bębnem szamańskim, które traktuje jak wierzchowce przenoszące do innych wymiarów. Bęben służy jej także do wprowadzania w podróż w poszukiwaniu swoich ZWIERZĄT MOCY. A ostatnio stał się także „płótnem”, na którym maluje swoje symbole i wzory.
Jako znawczyni archetypów, symboli i żywiołów od wielu prowadzi rozmowy przy kartach, używając głównie TAROTA i kart Osho.

Na co dzień prowadzi pracownię artystyczną Sowa Studio w Bielsku-Białej, gdzie tworzy swoje mistyczne obrazy, prowadzi warsztaty i wydarzenia artystyczne, kręgi i spotkania indywidualne.

Więcej o mnie: