Izabela Ołdak

Medycyna Szamańskiego Bębna

Bęben, jako podstawowe narzędzie szamańskiego uzdrawiania, pozwala na zmianę świadomości i przeniesienie jej do światów duchowych. Sam dźwięk i wibracje bębna działają uzdrawiająco na nasze ciało i psychikę, wprowadzając nas w trans i zmieniając nasze fale mózgowe. Jest to także wehikuł, który zabiera nas w podróż do krain szamańskich, nazywanych światem dolnym, górnym i środkowym. Symboliczną osią łączącą te światy jest drzewo życia. To w tych przestrzeniach poznajemy swoje Zwierzęta Mocy, przodków i inne sprzyjające istoty świata duchowego, które stają się naszymi przewodnikami i nauczycielami. To tam odkrywamy zagubione części naszej duszy, dary duszy, nasz cel i przeznaczenie.

Bęben otwiera nam także bramy do naszego własnego wnętrza i pozwala nam na komunikację z samym sobą na najgłębszym poziomie. Dlatego chciałabym na festiwalu podzielić się technikami połączenia z tym instrumentem, wzmacniania go, budowania ochrony i oczyszczania ciała i umysłu, które poznałam na przestrzeni swojej szamańskiej drogi i edukacji u moich nauczycieli zarówno z naszego, jak i duchowego świata.

Jeśli posiadasz własny bęben, zachęcam Cię, abyś przyniósł go na nasze spotkanie, byśmy mogli od razu rozpocząć praktykę. Przekonaj się sam/a, jak wspaniałym narzędziem jest bęben w procesie uzdrawiania i samopoznania.

🌿🌿🌿

Nazywam się Izabela Ewa Ołdak, jestem artystką sztuk pięknych, malarką, tatuatorką, wizjonerką i kobietą mocy. Ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Holenderski Instytut Sztuki w Enschede w Holandii. Moja twórczość obejmuje symboliczno-magiczne obrazy, murale, projekty land-art oraz tatuaże intencyjne. Od 2021 roku prowadzę otwartą pracownię artystyczną Portal Mocy w Makowie Podhalańskim, gdzie mogę dzielić się swoją pasją i wiedzą z innymi.
Moja praca artystyczna jest dla mnie sposobem na wyrażanie siebie i dzielenie się z innymi moją wizją świata. Staram się połączyć w niej sztukę z duchowością i szamanizmem, co pozwala mi tworzyć unikalne i inspirujące dzieła.

Oprócz mojej pracy artystycznej, zajmuję się także szamańskimi technikami uzdrawiania. Przez kilkanaście lat przechodziłam wiele inicjacji, duchowych i mistycznych podróży, ceremonii i warsztatów, aby zdobyć wiedzę i doświadczenie potrzebne do wykonywania tej pracy. Moimi mistrzami w zakresie szamanizmu są Eva Ruprechtsberger, która prowadzi mnie już trzeci rok, przekazując techniki i nauki jakie sama otrzymała od wielu nauczycieli ludności rdzennych (zwłaszcza Lakota) oraz Sandy Ingerman, która przez wiele lat była jej nauczycielką. Drugą ważną postacią w mojej edukacji jest dr Walery Topojew, chakaski szaman, który przekazuje tradycyjną wiedzę z zakresu szamanizmu syberyjskiego, który jest niezwykle bliski mojemu sercu, gdyż moja przygoda z szamanizmem zaczęła się w 2010 roku, od inicjacji na wyspie Olchon- mistycznej wyspie położonej na jeziorze Bajkał.

Więcej o mnie: