Jan Górczak

Sacred Dance

Tancerz, podróżnik, fotograf, DJ. Współtwórca Awaken the Dencer, twórca Sacred Dance . Zawodnik i trener Smoczych Łodzi mistrzów Europy z 2017 r., z 10-letnim doświadczeniem. Instruktor Rekreacji Ruchowej. Od najmłodszych lat pasjonat tańca i różnych form rozwoju ruchowego, jak zouk, contact improwizacja, crossfit, movement (Ido Portal), taniec intuicyjny. W 2019 r. zaproszony przez Sopocki Teatr Tańca do udziału w spektaklu tanecznym “TAB’ Nowy początek”, który miał swoją premierę w 2020 r. roku na deskach teatru w Sopocie. Od wielu lat podróżuje po świecie w poszukiwaniu wolności ciała i ducha, fotografując, ucząc się i praktykując między innymi na festiwalach tanecznych, muzycznych czy tantrycznych. Pasjonuje się różnorodnością kultury i jej wpływu na społeczeństwo oraz rolą i funkcjonowaniem człowieka w zorganizowanej społeczności. Uwielbia grać w skomplikowane planszówki i kreować magię w swoim otoczeniu

🌿SACRED DANCE
A gdyby tak dać się zaskoczyć i podążać za impulsem nadawanym przez innych? Oddać kontrolę w ruchu, odpuścić i popłynąć…? Eksplorować nieznane kierunki, nie wiedząc dokąd nas doprowadzą… Celem jest doświadczenie siebie. W mocnej, wspierającej obecności grupy będziesz mógł doświadczać samego siebie, przeglądać się w innych, by spotkać przejaw swojej natury. Nasze ćwiczenia, będą odbywać się: w tańcu, ruchu i bliskości; pozwolą Ci poznać nowe jakości ruchów swoich i innych uczestników oraz nauczyć się nowych. W ich trakcie odkryjemy również, jak się poruszać i co zrobić, aby być lepiej rozumianym w ruchu. Doświadczymy jak prowadzić w kreacji i jak być prowadzonym w odpuszczeniu i lekkości. Aktywujemy moc na poziomie plemienia, która pozwala zobaczyć się z przestrzeni serca, w niewerbalnym, czułym kontakcie. Impulsy naszego ciała zabiorą Cię do zupełnie nowych doznań, a Twój układ nerwowy otrzyma przejażdżkę na wrażeniowym rollercoasterze.

🌿Trzygodzinną przestrzeń ruchową będą wspierały:

💃 Marcelina Adamczyk
Kobieta o wielu zainteresowaniach i pasjach. Motywem przewodnim jest dla niej inspiracja, której szuka w ruchu, podróżach i konwersacjach. Łączy ze sobą wiele kropek angażując się w organizacje wydarzeń kulturowych, prowadząc warsztaty ruchowe oraz regularne sesje jogi. Od dziecka związana z tańcem od baletu, współczesny, improwizacje aż po taniec w parze i taniec intuicyjny.

💃 Weronika Łapot
Artystka, wokalistka i multiinstrumentalistka. Współtwórczyni projektu muzycznego “Dub Libitum”, nauczycielka jogi dla dla dzieci, dorosłych i rodzin. “Każdy dźwięk prowadzi nas do źródła stworzenia, a to właśnie tam możemy odkryć magię naszego istnienia.”

Więcej o mnie: