Joanna Żochowska

Joanna Żochowska

🌀 Nazywam się Joanna Żochowska i jestem konsultantem psychobiologii. Uwielbiam psychologię, szukania połączeń między tym co było, a tym co jest i między ciałem, a psychiką. Uwielbiam też słowa, które dają możliwość poznania naszego wnętrza. Naszych programów, wzorców, przekonań. Słowa, których używamy, wiele nam mówią o tym kim wewnątrz jesteśmy i co zostało zapisane w naszym ciele. Wspieram w budowaniu silnych i szczęśliwych relacji, zdjęciu blokad oczekiwań i przekonań, zajrzeniu w przyczyny chorób i niepowodzeń i dostrzeżeniu swojego potencjału. Pomagam w zarządzaniu czasem, rozwijaniu poczucia wartości i dbaniu o swoje potrzeby. Pokazuję jak małymi krokami można zmieniać swoje codzienne nawyki i przekonania. Jak nauczyć się brać to co daje życie z wdzięcznością i ufnością.

Abrakadabra:
🌀 Żyjemy w jednej rzeczywistości, ale na różnych poziomach świadomości, więc dla każdego jego rzeczywistość jest zupełnie inna. Nasze doświadczenia są całkowicie zgodne z tym co przyciągamy. Abrakadabra… jest wykładem poświęconym naszej wewnętrznej mocy do kreowania. I choć nie ma tam magii, to dobrze pokierowana moc potrafi zdziałać cuda i całkowicie zmienić nasze życie.
Podczas wykładu poznasz:
– w jaki sposób kreować rzeczywistość;
– o blokadach i przeszkodach w osiąganiu celu;
– jaki wpływ mają emocje i przekonania na kreację;
– o technikach i metodach pracy z mocą twórczą;
Przesiądź się z fotela pasażera na miejsce kierowcy i wypowiedz: Abrakadabra (z jęz. aramejskiego: „stworzę to co wypowiadam”)

🌀 Mały Bohater:
Totalna Biologia mówi o tym, że źródło chorób leży w psychice – w silnych, negatywnych, długotrwałych emocjach. Dzieci do ok. 10 roku życia zajmują w Totalnej Biologii szczególne miejsce, ponieważ większa część ich problemów zdrowotnych wynika z problemów emocjonalnych ich rodziców. Ma to logiczne, biologiczne wytłumaczenie: przeżycie dziecka zależne jest bowiem od jego rodziców. Są oni odpowiedzialni za pokarm, bezpieczeństwo, bliskość i troskę. Szczególnie matka, która jest najważniejszą osobą w życiu dziecka. Matka, która jest zestresowana, która nie radzi sobie ze swoim życiem i swoimi emocjami, nie jest biologicznie w stanie zapewnić bytu i bezpieczeństwa swojemu potomstwu. I dziecko to czuje. Dlatego podświadomie przejmuje problemy emocjonalne rodziców do swojego ciała, aby ich odciążyć, pomóc przejść przez trudny czas.
Podczas wykładu dowiesz się:
– jakie znaczenie dla dziecka mają okoliczności poczęcia i
narodzin;
– jak problemy emocjonalne rodziców mogą się przełożyć na
życie dziecka po narodzeniu;
– dlaczego dzieci zapadają na infekcje i co oznaczają choroby
wieku dziecięcego
– co można wyczytać z problemów z zachowaniem lub
uczeniem się;
– jak pomagać dziecku szybkim powrocie do zdrowia i
wspierać je w radzeniu sobie z emocjami