Kasia Węgierska (Kantra)

Kasia Węgierska (Kantra)

🌀 Psycholog holistyczny, psychoterapeuta, wokalistka. W pracy łączy wiedzę i odczuwanie. Łączy ścieżkę terapeutyczną z muzyką, pracą z ciałem i psychotroniką. Jest dla niej niezwykle ważne, aby w kontakcie z drugim człowiekim tworzyć przestrzeń opartą na rzeczywistym kontakcie. Praktyk Soul Body Fusion, koncertuje, prowadzi medytacje i sesje indywidualne oraz warsztaty rozwojowe związane m.in. z samoekspresją, uwalnianiem głosu i emocji, integracją cienia i doświadczeń transowych.

🌀 ŻYWOGŁOSY. Warsztat Voice Impro w kręgu Piękne i uwalniające doświadczenie. Warsztat, podczas którego uczestnicy tworzą spiralę dźwięków- prawdziwą ucztę dla ucha, serca, ducha i ciała  Dlaczego spiralę? Bo to co robimy nie jest po prostu pętlą- jest żywym procesem (tak jak każdy z nas). Spirala pokazuje nam, że sprawy można zmieniać, że, nakładając na nie kolejne warstwy lub zdejmując stare, doprowadzamy do rzeczywistej zmiany. Jest to przestrzeń na kontakt ze sobą i tym co gra w nas- przy jednoczesnym poczuciu połączenia z grupą. A co za tym idzie – również z ufnym współgraniem z tym, co wybieramy dla siebie w życiu. Będzie kilka ćwiczeń związanych z otwarciem się na swój głos i na grupę; wprowadzeniem do odczuwania pulsu muzyki i odnalezienia go w swoim ciele. Poprzez zabawę, opartą na śpiewie w kręgu oraz strukturze nazywanej ‘call and response’, przejdziemy do stworzenia w grupkach powtarzalnych, wielogłosowych motywów dźwiękowych. Innymi słowy – staniemy się różnymi częściami pieśni – melodyjnymi, rytmicznymi, dzikimi, cichymi, eksperymentalnymi i zabawnymi! Na tej bazie powstanie kilka pieśni, będzie również miejsce na indywidualne improwizacje każdego z uczestników- przy wtórującej, voiceimprowizującej grupie. 🙂

🌀 Taniec Czakr w ruchu spontanicznym
Jeśli przyjąć perspektywę, że doświadczamy tego, co nosimy w sobie, to zmieniając kolory, które mamy wewnątrz – wpływamy na swoje życie i wszystko co kreujemy. Praca z czakrami wybrzmiewa bardzo szybko w naszych ciałach, emocjach, zdrowiu, samopoczuciu. Pomaga nam osadzić się w sobie i przyjmować ze spokojem to, co przychodzi; pozostawać zbalansowanym i spokojnym oraz wpuścić więcej energii w działania, które są dla nas realnie dobre i zgodne z naszą ścieżką. Sprzyja przyjrzeniu się temu, co nas ogranicza oraz uzdrowieniu tych aspektów; obdarowaniu ich uwagą i akceptacji tego, co często wypieramy. Pomaga podejmować decyzje zgodne z własną prawdą, oddychać pełną piersią i cieszyć się lepszym zdrowiem oraz pełnią swojej mocy. Zaprasza do skontaktowania się z własnymi, często niewyrażonymi lub nawet nieuświadomionymi, emocjami- oraz do uwolnienia ich. W pracę tą wejdziemy poprzez naturalny ruch, pracę z oddechem i głosem – oparte na prowadzeniu słowem oraz organiczną muzyką, tworzoną na żywo. Wejściu w stan lekkiego, naturalnego transu sprzyjać będą też m. in: bębny, shruti box, śpiew szamański i inne.