Krzysztof Kostera

Krzysztof Kostera

Krzysztof Kostera jest podwójnym absolwentem Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku ze specjalizacjami: wolna drabina ekwilibrystyczna, trapez statyczny, żonglerka.
Od 10 lat jest zawodowym aktorem cyrkowym. Działa teatralnie i cyrkowo w: „Pożar w Burdelu”, „Warszawski Cyrku Magii i Ściemy”, „Praski Teatr Lalek”, kolektyw „Kejos”. Prowadzi warsztaty sztuki cyrkowej, tworzy autorskie numery cyrkowe, boyleskowe (męska burleska), teatralne, występuje buskersko czyli ulicznie. Współpracuje z kilkoma agencjami artystycznymi.

Bierze aktywny udział w sesjach fotograficznych i planach filmowych. Swoje pokazy prezentował m.in. w Arabii Saudyjskiej, Emiratach Arabskich, Niemczech, Czechach, Francji, Anglii, Norwegii i działa na terenie całej Polski.

✅ Warsztaty cyrkowe dla dorosłych
Warsztat skierowany do osób dorosłych od +16 lat. Warsztat cyrkowy gdzie prowadzący uczy praktycznych umiejętności cyrkowych głównie z zakresu żonglerki i ekwilibrystyki (balas). Praca na różnych rekwizytach cyrkowych od podstaw. Trening cyrkowy jest ciekawą zabawą / praktyką. Sam cyrk może być formą wyrazu artystycznego. Korzyści w wypadku żonglerki i ekwilibrystyki to m.in. rozwijanie koordynacji wzrok – ruch, synchronizacja półkul mózgowych, poprawa pamięci, refleksu.

✅ Niebezpieczne “EgeSzege”.
Pokaz cyrkowy z elementami interakcji z publicznością. Artysta wykonuje pokazy między innymi żonglując piłkami i maczugami (do pięciu sztuk !), następnie przechodzi do coraz trudniejszych i efektywniejszych rzeczy jak żyrafa (wysoki monocykl) i żonglerka na niej a na sam finał wolna drabina ekwilibrystyczna oraz żonglowanie trzema prawdziwymi siekierami na jej szczycie. Pokaz z humorem i wieloma latami szlifowania umiejętności, których nie powstydziłby się żaden busker.
Uwaga – pokaz zmieniony na potrzebę festiwalu
Kocham Cię. Dlatego radzimy nie brać go na
poważnie…

Więcej o mnie: