Krzysztof Lewicki

Krzysztof Lewicki

Podróżnik zimowy, instruktor survivalu, grafik komputerowy, autor artykułów do największych magazynów podróżniczych w Polsce takich jak National Geographic Traveler Polska, Kontynenty, Rowertour i inne. Za pionierską ekspedycję zimową na rowerze tandemie z narzeczoną i psem alaskanem malamutem z Polski na Przylądek Północny i z powrotem oraz kilkumiesięczne życie z Saamami zostali nominowani do „Podróży roku” National Geographic. Jego wyprawy cechuje niezaprzeczalna autentyczność i nietypowy styl wypraw – bardzo często pionierskich, w stylu traperskim, pełne silnych emocji. Prowadzi badania zmian psychologicznych zachodzących w wędrowcach poddanych długotrwałym ekstremalnym warunkom w oparciu o obecność w charakterystycznej przestrzeni jaką jest Arktyka. Na co dzień zabiera grupy w każdym wieku do lasu, by pokazać im Dziką Drogę życia, ucząc jak wykorzystać bezcenne dary natury.

✅Nauka rozpalania ognia pierwotnymi metodami bez wykorzystania dóbr cywilizacyjnych. Techniki krzesania krzesiwem kowalskim, krzesiwem syntetycznym oraz łukiem ogniowym. Wykorzystujemy do rozpałki naturalną hubkę. Uczymy się co w terenie jest przydatne do rozpalenia ognia, jak znaleźć potrzebne narzędzia, jak je stworzyć oraz co w sposób szybki przyjmuje iskrę, która jest źródłem ciepłego i bezpiecznego ognia. Jak palić ogień w terenie? Gdzie znajdziemy wyznaczone miejsce na ognisko? Jak bezpiecznie przygotować ognisko awaryjne? Co o Tobie mówi Twój ogień? Czy popiół to tylko zwykły, szary proszek, a może ma swoje cenne zastosowania?
W jaki sposób pomoże mi ognisko, gdy dopadnie mnie bolący brzuch? Czy każde zwierzę boi się ognia, a może niektóre płomień przyciąga? Jakie rytuały związane są z paleniem ogniska w różnych częściach świata…? O ogniu moglibyśmy mówić całą noc, aż ostatnia polana się nie dopali…
Poprzez zajęcia uczymy się także cierpliwości, precyzji, opanowania emocji, budzimy w uczestnikach poczucie swojej wartości. Zajęcia mają charakter pokazowo warsztatowy, gdzie uczestnicy obserwując instruktora, następnie pod jego doświadczonym okiem dokonują samodzielnych prób wykrzesania iskry i rozpalenia hubki naturalnej.

✅ Gra terenowa podczas której uczestnicy poruszać się będą po terenie na podstawie mapy odszukując punkty z zadaniami i świetnie bawiąc się i ucząc.
Uczestnicy wzmocnią swoją pewność siebie, uczą się orientacji w terenie, współpracują ze sobą i odkrywają talenty nabywając nowych umiejętności.

Więcej o mnie: