Krzysztof Myślicki

Krzysztof Myślicki

#balans #fizjoterapia #ruch

🌀 Krzysztof Myślicki – fizjoterapeuta, terapeuta PNF oraz manualny, instruktor Aktywnej Rehabilitacji. Od 2007 roku pracuje m.in. z pacjentami neurologicznymi, a w szczególności z osobami poruszającymi się na wózkach. Współprowadził i wspierał wiele projektów związanych z integracją, aktywizacją i rekreacją. Pasjonat psychosomatyki oraz wpływu atawizmów na zachowanie człowieka.

Opis projektu:
Einstein twierdził, że życie jest jak jazda rowerem – aby utrzymać równowagę, musisz być w ciągłym ruchu. Jako fizjoterapeuta, od dwóch dekad obserwuję prawdziwość tych słów, począwszy od poziomu fizycznego, aż po o wiele większy aspekt transgeneracyjny. Efektem tych obserwacji oraz potrzebą podzielenia się wnioskami, jest projekt Balans – holistyczna praca z ciałem. Jego głównym celem jest utrzymanie lub przywrócenie równowagi – emocjonalnej, duchowej, życiowej i każdej innej – poprzez praktykowanie świadomego ruchu. Czy wiesz, że wszystkie wspomnienia, przeżycia i związane z nimi emocje zostawiają ślad nie tylko w Twojej psyche, ale także w ciele? Bywa, że są zapisane tak głęboko, iż już samo ułożenie ciała daje wyraźny sygnał, że coś jest nie w porządku. Ciała nie da się oszukać, a jego pamięć to potężne narzędzie. Uczymy się nim posługiwać podczas organizowanych przez Balans treningów i warsztatów.

Przestrzeń, którą tworzymy wspólnie podczas naszych spotkań, to miejsce, w którym następuje swobodny przepływ energii, kształtują się nowe reguły, a stare, niekorzystne schematy ulegają rozpadowi. W poczuciu szacunku i wspólnoty odpuszczamy blokady, budzimy się i wzrastamy, w najpiękniejszym znaczeniu tego słowa. Każdy z nas w swoim tempie oraz na swój sposób. Aby zmniejszyć napięcia w ciele i głowie, wykorzystujemy między innymi: integrację oddechem, drżenie, głos i ruch naturalny oraz praktykę obecności. Praktyka świadomego, harmonijnego ruchu jest najważniejszą, najpiękniejszą podróżą, w jaką się wybierzesz. Dzięki niej: zrozumiesz psychosomatyczne zależności rządzące Twoim ciałem i zachowaniem i nauczysz się nimi posługiwać, ponownie (lub być może po raz pierwszy) wsłuchasz się w swój wewnętrzny głos, spróbujesz rozpoznać i zmierzyć się z własnymi ograniczeniami fizycznymi i emocjonalnymi, nauczysz się na nowo akceptować swoje prawo do bycia sobą, odkryjesz cudowną moc świadomej obecności – bycia „tu i teraz”, odnajdziesz się w najlepszym miejscu na świecie, w jakim możesz być – swoim ciele.
Zapraszam na spotkanie – z nami, ale przede wszystkim z samym sobą

🌀 Warsztat, który dla Was przygotowałem, jest jak nasz organizm – żywy, zmienny i zależny od energii, którą wszyscy do niego wniesiemy. Podczas warsztatu wyruszysz w podróż w głąb siebie, spróbujesz nauczyć się korzystać z napięcia i pozwalać sobie na luz. Poprzez oddech i pracę z odpowiednim napięciem mięśni brzucha – okraszonymi nutką anatomii – zrozumiesz, jak ważna jest to okolica ciała i jaką pełni funkcję. Następnie, poprzez dźwięk (wibrację) rozluźnisz ciało od głowy do stóp, co pozwoli Ci lepiej osadzić się w ciele i poczuć jego subtelne komunikaty.. Przede wszystkim jednak, odkryjesz własny „generator mocy” – swój brzuch. On nie tylko porusza Twoim ciałem – on daje Ci siłę, by poruszyć to „coś” (pragnienie, duszę, wewnętrzne ja…), co mieszka głęboko w Tobie. Ten ruch, ta zmiana, która w Tobie nastąpi, spowoduje, że zmieni się także otaczający Cię świat. Usłyszysz swój głos, usłyszysz siebie, wszyscy Cię usłyszą.
Przygotuj się na:
1. oddech
2. głos
3. ruch
4. integrację
5. moc
6. wielki odzysk

Podczas warsztatu korzystam z mojego interdyscyplinarnego doświadczenia zdobywanego na przestrzeni lat. To podróż przez kosmos, prehistorię i ewolucję, a także biologię, biochemię i fizjologię. Do tego dochodzą takie obszary jak: Capoeira, techniki wokalne, a nawet mechanika samochodowa. Wszystko po to, by lepiej zrozumieć skąd pochodzimy, by przypomnieć sobie kim jesteśmy. To pomaga również poczuć i docenić swoją wartość oraz wartość, wszystkiego co nas otacza. Cały warsztat odbędzie się w atmosferze bezpieczeństwa i wzajemnego szacunku. Przyjdź i spotkaj siebie.

Więcej o mnie: