Łukasz Dembiński

Łukasz Dembiński

Muzyk perkusjonalista, promotor muzyczny. Założyciel zespołu Foliba. Pasjonat bębnów i instrumentów perkusyjnych, a w szczególności bębnów afrykańskich. Najczęściej grający na djembe, congach, cajonie, gicie (calabash), dundunach i handpanie. W ciągu ostatnich 15 lat z zespołami Foliba, Zebra, ŜANĜO i Ngomads zagrał ponad 1000 koncertów w Polsce i za granicą (Czechy, Słowacja, Irlandia, Niemcy, Austria, Teneryfa, Maroko, Mołdawia, Zanzibar, Tanzania).
Poza działalnością koncertową, prowadzi liczne warsztaty gry na afrykańskich bębnach współpracując z firmami i instytucjami kultury w całym kraju. Obecnie współtworzy i koncertuje z
zespołem Foliba i trio Ngomads. Równolegle, zafascynowany brzmieniem handpanów rozwija swój autorski, solowy projekt i przymierza się do nagrania swojego pierwszego solowego albumu.
✅ Łukasz Dembński – HANDPAN SOLO
ACT
Handpan – określany mianem “najmłodszego instrumentu świata”. Wynaleziony w Szwajcarii w 2000 roku. Swoim kształtem przypomina skorupę żółwia czy spodek Ufo a jego zjawiskowe i mistyczne brzmienie zachwyca i fascynuje ludzi na całym globie. Podczas koncertu usłyszą Państwo autorskie kompozycje z nadchodzącej płyty Łukasza Dembińskiego zagrane na czterech różnie brzmiących handpanach.
Oprócz handpanów na scenie zabrzmi również zachodnio-afrykańska tykwa Calabash i Ilimba – tradycyjny instrument grupy etnicznej Gogo z Afryki wschodniej.