Łukasz Szyszka

Łukasz Szyszka

#wewnętrznasiła #sen #świadomośćistnienia

Łukasz Szyszka praktykuje jogę ponad 15 lat poszukując powrotu do siebie oraz życia w harmonii. Systematyczna Sadhana (praktyka duchowa) sprawiła, że obudziły się uśpione Samskary (wrażenia, pamięć z poprzednich wcieleń ). Ta głęboka tęsknota prowadziła mnie na ścieżkach jogi od mistrza do mistrza. Avatar i Mistyczka z Bengalu Śri Ma Anandamayee przychodząc do mnie jako Sat Guru przyniosła wiedzę, świadomość oraz błogość ( Sat Chit Ananda ) Podróżując po Indiach jeszcze głębiej zrozumiałem że czas podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Prowadzę cykliczne i prywatne
zajęcia jogi,oraz od 5 lat dla szpitala w Katowicach na oddziale rehabilitacji kardiologicznej gdzie prowadzone są badania nad wpływem Nidra yogi na stan zdrowia.

Cześć. Mam na imię Łukasz i chciałbym Cię zaprosić na warsztat pod nazwą “Nidra joga – pełna świadomość istnienia” Jego celem będzie podzielenie się wiedzą oraz przybliżenie łatwej i skutecznej metody, która w sanskrycie nosi nazwę Nidra co oznacza świadomy sen. Świadomy sen w ujęciu jogi to próba kontrolowanego wycofania się ze świata wrażeń i wprowadzenie organizmu w stan odprężenia psychosomatycznego. Nidra joga nie jest hipnozą czy ezoterycznym ćwiczeniem, nie jest ucieczką od realnych obowiązków świata.Joga Nidra jest systematyczną praktyką fizycznych i psychicznych ćwiczeń, które prowadzą do wyciszenia i pełnego poznania siebie.Jest wewnętrzną podróżą, która polega na obserwowaniu i doświadczaniu tego wszystkiego co się pojawia w obrębie ciała oraz ducha. Podstawowym jest celem jest uzyskanie stanu przeciwnego napięciu tj, dobrego samopoczucia oraz integracji. Nidra joga jest więc wprowadzeniem dobrostanu ciała oraz umysłu za którym każdy tęskni. Jest to technika, którą można połączyć z każdą inną lub praktykować jako osobna metoda wycofywania zmysłów (Pratyahara).

Więcej o mnie: