Michał Ratajski

Michał Ratajski

Od ponad 25 lat badacz, poszukiwacz w zakresie ruchu, tańca, teatru. Wykładowca akademicki, tancerz, performer, twórca m.in. festiwalu kontakt improwizacji FRU, założyciel Teatru Tańca KIJO, Kurator Sceny Tańca AOIA. Od kilku lat łączy swą wiedzę z zakresu szeroko pojętego ruchu z dążeniami do życia w pogłębianej świadomości. Na „świado_mix” jego wiedzy największy wpływ miały: sztuki walki, kontakt improwizacja oraz joga.
💫✨
„ŚWIADO_MIX” (I_GO_SYSTEM)

Ostatnie odkrycia, czasu naszej małej ziemskiej apokalipsy, sprowadziły mą wiedzę do sedna, tj. prostoty. Jako ludzie mamy wiele cech wspólnych. Dzięki świadomości możemy korzystać z nich na swój indywidualny sposób. Ten wykład praktyczny to propozycja spotkania w punkcie „nowego
startu” Za pomocą fuzji wiedzy z techniki tańca kontakt improwizacji, improwizacji, jogi a także sztuk walki. Zaprosimy swoją obecność do zrozumienia tej prostoty. Zatrzymamy się, by zgodzić się na to, że jestem tu gdzie jestem, tu i teraz, taki i nie inny właśnie (I). Łącząc ruch z oddechem, przyjrzymy się naszym możliwościom w ciele. Nasze działania posłużyć mają obserwacji wyborów jakich dokonujemy w procesie poruszania się (GO). Przyzwalając sobie na tę świadomą eksplorację, być może zdefiniujemy własny język ruchu/tańca (SYSTEM)

Więcej o mnie: