Michał Ratajski

Michał Ratajski

Michał Ratajski o warsztacie:
Zapraszam na otwarte lekcje wprowadzające w technikę tańca opartą na dotyku i komunikacji. W kontakt improwizacji najważniejsza jest praca z partnerem, punkt kontaktu, oraz nieustanny dialog. Punkt kontaktu stanie się miejscem fizycznego spotkania dwóch ciał, w którym może zrodzić się swobodny taniec. Postaramy się pobudzić myślenie i ciekawość w ciele, by odkryć własną ścieżkę poszukiwań dla ruchu, jako formy komunikacji z partnerem.

Michał Ratajski [Teatr Tańca KIJO] – performer, pedagog, tancerz, choreograf. Dyplomowany instruktor tańca współczesnego, nauczyciel kontakt improwizacji, stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Uczestnik międzynarodowej wymiany nauczycieli: kontakt improwizacji – „ECITE” oraz performerów – „100 DANCERS”.
Założyciel Teatru Tańca i Fundacji KIJO
Współzałożyciel Akademii Kontakt Improwizacji – AKI.
Pomysłodawca i organizator FRU Festival – P.F.K.I.Festiwalu (Polski Festiwal Kontakt Improwizacji) w Łodzi.
Czynny uczestnik licznych szkoleń i festiwali międzynarodowych (Polska, Rumunia, Litwa, Izrael, Ukraina, Chorwacja, Dania, Mołdawia, Tajlandia).

Laureat kilku nagród. Na co dzień związany z Łodzią. Tworząc ruch sceniczny współpracuje z teatrami w Polsce. Nieustanny badacz – poszukiwacz. Symultanicznie student i wykładowca.

Więcej o mnie: