Milena Kranik

Milena Kranik

Jestem aktorką, lalkarką i pedagożką. Ukończyłam aktorstwo ze specjalnością lalkarstwo w Akademii Teatralnej im. Al. Zelwerowicza – Filia w Białymstoku. Pracuję jako klaunka medyczna w Fundacji Czerwone Noski. Od kilku lat prowadzę różnorakie warsztaty teatralne i głosowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Można mnie spotkać między innymi w Teatrze Guliwer w Warszawie (spektakle „Porce i Lana” T. Maśląkowskiego, „Legenda o Syrence” R. Jarosza) i w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Zdobywałam doświadczenie współtworząc różnorakie projekty w Teatrze Chorea w Łodzi, takie jak „Lulabajki”, „Rytm Języka”. Dużo śpiewam, muzykuję i improwizuję. W pracy twórczej i edukacyjnej lubię eksperymentować z różnymi dziedzinami sztuki.
W wolnych chwilach lubię po prostu być, śpiewać zwierzętom i wąchać rośliny.

✅“Cudaki potworciaki. Warsztat teatralno plastyczny.”
Czy z gałganka może powstać aktor? Jak ożywić sznurek? Co to znaczy “animować”? I co to w ogóle jest lalkarstwo?

Na te i inne ważkie pytania postaram się odpowiedzieć podczas tego spotkania.
Przywitam Was małym pokazem, podczas którego poznacie mojego Potworciaka. Spróbujemy pokazać widzom, że nie trzeba gotowych muppetów, czy pięknych marionetek, aby stworzyć postać sceniczną. Opowiem jak w prosty sposób nie będąc konstruktorem zrobić lalkę, z którą można grać i wymyślać swoje przedstawienia.
Na warsztacie zabawimy się w stworzycieli. Będziemy tworzyć animanty z fragmentów materiałów, różnorodnych tkanin i ścinek. Intuicyjnie dobierzemy faktury i kolory, połączymy je, a następnie będziemy odkrywać jak ożywić powstałe stworki. Zapoznamy się z tajnikami sztuki animacji i nadamy charakter sceniczny stworzonym przez siebie formom.
Ps. Jeśli masz jakiś ulubiony przedmiot, albo kawałek ubrania, którego już nie nosisz, zabierz je ze sobą na warsztat, a kto wie, może zyskają nowe życie…