Nestor Koktysz

W wieku 10 lat stworzyłem kurs lekcji żonglerki “Od dziecka do dziecka”. Teraz mam 11. Jako nauczyciel żonglerki dostałem odznakę od Youth Juggling Academy, otrzymałem certyfikat od World Juggling Federation w kategorii WJF 1B, zająłem 1 miejsce na Młodzieżowym festiwalu Magia Cyrku, robię swoje pokazy po całej Polsce.
Występowałem też w telewizji, a w programie “Mam talent” od wszystkich dostałem “tak”. Byłem instruktorem licznych warsztatów jak dla dzieci tak i dla zaawansowanych kuglarzy. Całyały czas szkolę się u najlepszych żonglerów z Polski jak i z całego świata.

🤹 Nauka żonglerki to jest forma fizycznej i psychicznej aktywności która nie ma przeciwwskazań. Opowiem tylko dlaczego żongluję ja:

1. Zabawa. Najważniejsze – to jest świetna zabawa. Od dnia kiedy zainteresowałem się żonglerką (miałem wtedy dopiero 7 lat) wszystkie moje zabawki zamieniły się w rekwizyty cyrkowe, a większość moich zabaw podwórkowych zaczęły wyglądać jak treningi na świeżym powietrzu.

2. Mózg. Faktem jest że żonglerka rozwija koordynację pomiędzy lewą a prawą półkulą mózgu, rozwija pamięć i koncentrację uwagi. To jest jeden z najlepszych trenażerów dla mózgu. Jak ja z tego korzystam? Uczę się języków, programuję, gram na instrumentach muzycznych i robię dużo innych fajnych rzeczy.

3. Sztuka. Uwielbiam zadziwiać swoją publiczność. Podczas występów staram się pokazać jak interesująca i jak różna może być żonglerka. Istnieje mnóstwo rekwizytów i mnóstwo sposobów manipulować nimi. W trakcie pokazu scena należy do mnie i mogę robić tam wszystko co chcę – niesamowite odczucie.

4. Sport. Za pokazami ukrywają się trwałe treningi, muszę mieć dobrą kondycję i dużo siły. Nauczyłem się stawiać wysokie i mniejsze cele, czuję się szczęśliwym i pewnym siebie kiedy ich osiąga.

5. Odkryjemy ich wspólnie więcej? 🙂