Olga Behnke, Marcin Cybulski, Grzegorz Palarz

Olga Behnke, Marcin Cybulski, Grzegorz Palarz

Błękitna Medycyna
Błękitne Żywioły czyli pomysł na połączenie muzyki rozrywkowej i muzykoterapii. W niespotykanym przepływie i lekkości zaczęły powstawać nasze pierwsze kompozycje. Nieoczekiwanie, czasem na spacerach w lesie, a czasem oddaleni o setki kilometrów Marcin skomponował muzykę na gitarze, a Olga w nagłym przypływie napisała świetny tekst i pomysł na melodię wokalu. Wszystkie utwory nadal powstają z niezwykłą łatwością, co daje nam potwierdzenie że można tworzyć i robić to co się kocha bezwysiłkowo. Utrzymując taki stan wszystkie okoliczności nam sprzyjają i można powiedzieć że zespół rozwija się organicznie, prawie bez naszej ingerencji.

Dołączył do nas Grzegorz na instrumentach perkusyjnych, Łukasz na kontrabasie. Każdy dodaje tutaj cząstkę siebie i razem tworzymy w lekkości i spójności naszych serc.

Kochamy kontakt z naturą i żywiołami. Są one naszą siłą napędową i niekończącym się źródłem inspiracji. Nasza energia zaraża radością wypływającą z prostoty życia w bliskości z przyrodą.

Olga Błękitna –
Przewodniczka, wirtuozka ucząca w sposób twórczy i radosny interakcji z dźwiękiem, ruchem, słowem, drugim człowiekiem.
Pracuję z dziećmi i dorosłymi łącząc różnorodne techniki od pracy z ciałem, muzyką po różnorodne rękodzieło artystyczne. Działania moje opieram o swoje doświadczenia jak również edukację w tym zakresie( szkoły, warsztaty, kursy) Tworzę autorskie warsztaty m.in. Błękitną Medycynę w Ruchu.
Uwielbiam życie w przyrodzie gdzie spędzam większość mojego czasu.
https://www.facebook.com/B%C5%82%C4%99kitna-Medycyna-221657482073722

Marcin Cybulski –
muzyk, inż. dzwięku , pasjonat chodzenia boso- wolne stopy to wolność wyrażania Siebie
Uwielbiam uzewnętrzniać siebie poprzez wspinanie, jogę, kolarstwo górskie, slackline, pływanie, morsowanie, a także bycie poza strefą komfortu.

Grzegorz Palarz –
(Energy of nature) – muzyk, muzykoterapeuta. Miłość do muzyki relaksacyjnej, terapeutycznej, a przede wszystkim dźwięków handpana narodziła się w nim podczas pobytu w Skandynawii. Zainteresował się instrumentami archaicznymi, jak: kamertony, misy tybetańskie i kryształowe, gongi, i in. Niezmiennie związany jest z dźwiękami różnego rodzaju bębnów i djembe. Od 2 koncertuje w Polsce, grywa koncerty relaksacyjne, akompaniuje przy sesjach jogi i współtworzy Mantra Medicine. W międzyczasie ukończył kurs muzykoterapii I i II stopnia. Nierozerwalnie jest związany jest z naturą i jej żywiołami. Jak sam często mówi – muzyka to dla niego przepływ bezwarunkowej miłości z serca do serca, powrót do wnętrza w rytmie serca Gai. https://www.facebook.com/energyofnaturegp

✅Błękitne Żywioły, czyli ballady MIŁOLEŚNE z elementami warsztatu Błękitna Medycyna

Wierzymy w uzdrawiającą moc muzyki, gdyż sami doświadczamy tego w naszym życiu. Pragniemy przekazać wznoszące, ujmujące i otulające kompozycje, które lawirują pomiędzy art rockiem, muzyka alternatywną, jazzem, czasem bluesem, a czasem etno leśnym.

Nasze utwory wzbogacamy instrumentami archaicznymi takimi jak m.in. misy tybetańskie, aby wprowadzić słuchaczy w stan relaksu i odprężenia. W tak wykreowanej magicznej przestrzeni treść, którą chcemy przekazać płynie bezpośrednio z serca do serca z pominięciem zbędnej analizy. Przeprowadzamy słuchaczy także w trakcie przez żywioły z technik zaczerpniętych z warsztatu Błękitnej Medycyny, tak że koncert staje się piękna podróżą, która może ukazać ciekawe wglądy. Poruszamy ciała i głosy 🙂