fbpx

Olga Błękitna Limonka

Olga Błękitna Limonka

#kreacja #elastyczność #przepływ

🌀 Olga Styrcz Behnke
Od dziecka z wielką ciekawością eksploruję i odkrywam świat tańca, dźwięków, kolorów, smaków, natury. Do dziś poruszam się i wiruję między nimi. Szczególnie taniec przykuł moją uwagę przynosząc ból i ulgę zarówno z poziomu fizycznego jak i psychicznego. Odkryłam, iż za jego pomocą potrafię wyrażać niewyrażalne. Znalazłam w nim medytację, jedność pragnienia i działania, elastyczność, kreację, swobodne wyrażanie Siebie jak i niewygodę. Odkryłam coś czym chcę się dzielić. Działanie nieplanowane, powstające tu i teraz, oparte na świadomości ciała, emocji, kreatywności oraz uważności. Od lat mieszkam blisko lasu, dzięki codziennym długim spacerom natura podpowiada mi różne rozwiązania przekazuje informacje, ciszę i wytchnienie, które przekładam na ruch lub bezruch w ciele. Improwizacja, ucieleśnienie myśli, emocji i wyobraźni.
Działania w tych obszarach opieram o wiele warsztatów, w tym arteterapeutycznych, kursów związanych z tańcem i śpiewem, a także szkoły. Uczę się samodzielnie, ale również poprzez ludzi i dla ludzi – uczestnicząc na festiwalach, na scenie, przez performance.
Ukończyłam Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Wokalistyki o kierunku Choreografia i Techniki Tańca oraz dwuletnie Studium Pedagogiczne przy tejże Akademii.
Posiadam również specjalizację Instruktora Rekreacji Ruchowej ukończoną na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Ukończyłam również dwie prywatne szkoły o charakterze artystyczno-plastycznym we Wrocławiu.
Swoją wiedzę wciąż poszerzam. Nadaję nowe kierunki swojej pasji, np. w stronę arteterapii.
Przez kilka lat prowadziłam zajęcia taneczne i improwizacji współpracując z Jeleniogórskim Centrum Kultury oraz Szkołą Tańca No Name w Jeleniej Górze.
Obecnie prowadzę warsztaty/zajęcia muzyczno – ruchowe dla dzieci oraz warsztaty dla dorosłych.
Od 2018 roku pracuję również w Ośrodku Terapii Uzależnień w Miłkowie, gdzie również mam okazję rozwijać się i praktykować swoją wiedzę i umiejętności.
🌀 „Błękitna Medycyna w Ruchu”: Forma terapeutyczno – relaksacyjna z poruszającą muzyką na żywo oraz ruchem – tańcem, który wychodzi z impulsu, przepływu energii, zmysłów, odkrywa, otwiera, inspiruje, kontaktuje, doświadcza oraz zabiera w znane i nieznane rejony.

Warsztat rozpoczyna się mini koncertem gdzie tancerka improwizuje tekstem do muzyki powoli wprowadzając uczestników w kontakt z dźwiękiem, przestrzenią, ciałem jako medium i samym sobą.
Jest wyjątkową fuzją performancu z możliwością doświadczenia osobistego procesu wynikającego z pracy z ciałem uczestnika. Jest to okazja do tego by nie tylko wziąć udział w koncercie-performance ale również przeżyć głęboki uzdrawiający ,osobisty proces. Istnieją dwie wersje warsztatu. Pierwsza, gdzie spotkaniu towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu doświadczonych muzyków, pracujących od lat z ludźmi nie tylko na polu muzycznym, ale również terapeutycznym. Druga, z muzyką opracowaną do warsztatów odtwarzaną dodatkowo wzmacnianą instrumentami takimi jak bęben szamański, dzwoneczki, grzechotki, thank drum, misa. Dzięki wykorzystaniu elementów różnych technik somatycznych (tańca intuicyjnego, contact improwizacji, TRE, elementy aikido) oraz improwizacji i pracy z głosem budujemy lepszy kontakt z samym sobą oraz uczymy się wchodzenia w kontakt z drugim człowiekiem.
Dodatkowo całość spotkania prowadzona jest w oparciu o 4 żywioły, do których dostosowane są odpowiednie ćwiczenia wzmagające doświadczenie 4 różnych jakości w ciele a głównym celem warsztatu jest harmonizacja ciała na różnych poziomach.

Warsztat skierowany jest zarówno do osób posiadających wcześniejszy kontakt z technikami pracy z ciałem i tych, którzy zaczynają swoją przygodę z rozwijaniem świadomości ciała.

Więcej o mnie:

Style switcher RESET
Body styles
Color scheme
Background pattern
Background image