Piotr Łysoniewski

Piotr Łysoniewski

Naturoterapeuta, psychodietetyk, terapeuta i dietetyk medycyny chińskiej, pomysłodawca konceptu Taijitu – terapie holistyczne. Posiada zarówno szeroką wiedzę jak i doświadczenie na polu żywienia i gotowania – zarówno w kuchni polskiej jak i orientalnej. W swej pracy posługuje się technikami zaczerpniętymi z Tradycyjnej oraz Klasycznej Chińskiej Medycyny i łączy je z kuchnią Pięciu Przemian, tak aby jedzenie nie tylko dostarczało pełni swych walorów smakowych, ale stanowiło lekarstwo dla naszego Ciała i Duszy. Swym nieprzeciętnym podejściem do jedzenia, pokazuje Światu, że pokarm może być jedną ze wspaniałych i skutecznych metod do samouzdrawiania na każdym poziomie, czego można doświadczyć na Jego warsztatach gotowania. Prócz dietetyki w swej pracy z pacjentem wykorzystuje akupunkturę, zioła, probiotykoterapię, terapię wisceralną, pracę z nerwem błędnym, emocjami i traumą. Zafascynowany taoistyczną praktyką QiGong w linii Evy Wong.
✅ Zioła na zmęczenie i przewlekły stres!
Niestety ostatnie miesiące i lata sprawiły, że wielu z nas żyje w ciągłym pędzie. Dużo osób jest również w stanie przewlekłego stresu (często nieuświadomionego). Często również osoby zestresowane narzekają na brak energii i muszą korzystać z dodatkowych stymulantów, które (szczególnie nadużywane) przynoszą chwilową poprawę, jednak długofalowo potrafią nawet nasilić stan wyjściowy. Z pomocą mogą przyjść na zioła czy gotowe mieszanki ziołowe, które odżywiają i poruszają naszą energię życiową Qi. W trakcie tego wykładu dowiesz się jakimi produktami zielarskimi niwelować skutki stresu i jak radzić sobie z ciągłym zmęczeniem.
✅Jak zadbać o mikrobiotę jelitową – pre- i probiotykoterapia w praktyce!
Temat mikorbioty (w szczególności mikrobioty jelitowej) jest tematem, który od ostatnich kilku lat przeżywa niesamowity rozwój i cieszy się coraz większym zainteresowaniem! Wszystko za sprawą coraz to nowszych badań i odkryć, które co chwilę rzucają nowe światło na skład i funkcjonowanie świata zamieszkujących nas
mikrobów czy nowych powiązań między mikrobiotą, a innymi układami naszego ciała. Co ciekawe temat ten nie jest do końca tematem zupełnie współczesnym. Bowiem już starożytne cywilizacje obserwowały pewne zależności między funkcjonowaniem układu pokarmowego, a stanem zdrowia. Okazuje się,
że wiele pojęć, teorii i zaleceń medycyny chińskiej (wywodzącej się z kilkutysięcznej tradycji!) daje nam dużo praktycznych informacji o funkcjonowaniu i dbaniu o mikrobiotę jelitową! I właśnie w trakcie tego wykładu zostaną przedstawione zalecenia medycyny chińskiej wspierające nasz mikrobiom.
W trakcie wykładu dowiesz się:
– czym jest mikrobiota jelitowa,
– co mówią najnowsze doniesienia ze świata nauki na jej
temat,
– jak mikrobiotę jelitową postrzegali starożytni Chińczycy,
– czym jest rytm okołodobowy i jaki ma wpływ na mikrobiotę,
– czym jest zegar obiegu energii Qi (tzw. Zegar narządów),
– jakimi zaleceniami medycyny chińskiej wspierać
prawidłowe funkcjonowanie mikrobioty,
– jakimi współczesnymi zaleceniami, produktami i preparatami zoptymalizować pracę
ludzkiej mikrobioty

Więcej o mnie: