Radikal Guru

Soczystym LiveSetem rozbuja nas Radikal Guru 🔥🔥🔥

Radikal Guru czyli Mateusz Miller to urodzony w Kwidzynie producent oraz dj. Obecnie jest on jedynym z niewielu polskich producentów muzyki dub i dubstep rozpoznawalnym na międzynarodowej scenie. Jego styl jest przepełniony wpływami roots reggae, uk dub oraz muzyki dalekiego wschodu, dzięki czemu wzbudza szerokie zainteresowanie w różnych kręgach muzycznych.

Początkowo eksperymentował z muzyką Trip – Hop, Asian Underground, Drum’n’Bass i Jungle, a w 2005 powstało jego pierwsze demo “The East – West Connection”, na którym połączył te style.

Przebywał wtedy w Cork w Irlandii, gdzie jego muzyka spotkała się z dużym zainteresowaniem. W międzyczasie w produkcjach RG zaczęło pojawiać się coraz więcej wpływów muzyki dub i dubstep. W 2008 zdobył szersze grono słuchaczy dzięki wydanej w brytyjskim labelu Z – Audio/Dubbed Out Records serii winylowych singli, które przez wiele tygodni nie schodziły z list bestsellerów brytyjskich sklepów z muzyką niezależną. Jego kompozycje zostały docenione przez opiniotwórcze audycje radiowe i grane m.in. przez BBC Asian Network, Polskie Radio, Sub Fm, Rinse FM.

Energiczne sety Radikal Guru cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności, a rosnąca popularność przełożyła się na setki występów na festiwalach i w klubach w całej Europie, a także w USA, Australii, Nowej Zelandii, Indiach, Meksyku i wielu innych miejscach na całym świecie. Od 2009 roku Radikal Guru współpracuje z polską wytwórnią Moonshine Recordings, nakładem której wydał cztery świetnie odebrane długogrające albumy oraz wiele singli winylowych. W studiu współpracował z wokalistami z najwyższej półki m.in. Earl 16, Solo Banton, El Fata, Cian Finn, Echo Ranks czy Dan Man.

W listopadzie 2020 ukazał się czwarty studyjny album Radikal Guru zatytułowany “Beyond The Borders”.

Po przerwie Radikal Guru powrócił do koncertowania oraz produkcji. W ostatnim czasie ukazały się dwa znakomite single jego autorstwa: ‘Burning’, który powstał przywspółpracy z Bukkha i Parly B oraz ‘Good Ganja’ stworzony wspólnie z Dubbing Sun, Cheshire Cat i Vale.

Widzimy się na parkiecie! 🦚

Więcej o mnie: