Rzeczy drugie

Rzeczy drugie

Stowarzyszenie „Dla Ziemi” to charytatywna organizacja, powołana do życia 14 lutego 1995 roku w dzień, który wiąże się nierozerwanie z miłością.
Działamy na wsi na Lubelszczyźnie, w jednej z najstarszych społeczności alternatywnych w Polsce. Mieszka tu już trzecie pokolenie „nowych osadników”. Dla tych najmłodszych – naszych wnuków, tworzymy w tym roku niezależne Leśne Przedszkole, by wychowywać od najmłodszych lat świadome, zdrowe i wolne dzieci. Mamy swój las, ogród, dorosłe już, zdolne dzieci, które budują w naszej okolicy ekologiczne domy, np. w technologii straw bale, uprawiają ogrody.
Działamy też w obszarze integracji migrantek, uchodźczyń i ich dzieci, z polskim społeczeństwem, czyli z grupą, która jest pozostawiona sama sobie (tworzymy z nimi rzemiosło, oparte o produkty z recyklingu).
By stać się organizacją niezależną od zewnętrznych funduszy, powstał sklep z ubraniami z „drugiej ręki”. Sklep to nie tylko używane ubrania, którym chcemy dać drugie życie, by w ten sposób chronić Ziemię (przemysł modowy to jeden z największych trucicieli planety), ale także skuteczna współpraca ze znanymi artystami i artystkami, którzy wspierają nasze działania, podarowując nam swoje projekty.
Nasze hasła to: „Kupując ubrania z drugiej ręki wspierasz Matkę Ziemię” i „Bo w życiu chodzi o miłość”

Więcej o mnie: