SINAUBI ZAWOSE & PAMOJA ZANZIBAR

To efekt współpracy SinaUbi Zawose tanzańskiego artysty z Radkiem Bond Bednarzem, polskim muzykiem i producentem. Ideą wspólnego projektu jest przedstawienie współczesnej muzyki plemienia Gogo, promocja różnorodności, jedności i wzajemnego szacunku.

Z inicjatywy Radka Bond Bednarza, pomysłodawcy platformy artystycznej Pamoja Zanzibar, zespół zarejestrował materiał w styczniu 2023 roku. W nagraniach w Wanene Studios w Dar es Salaam w Tanzanii udział wziął 6 osobowy skład, a w nim Lucas Ubi Zawose brat Hukwe, budowniczy unikatowych instrumentów, na których grają członkowie zespołu.

🦚🦚🦚

Album GOGO HIP buduje mosty łączące dawne i obecne pokolenia, dostarczając nową i niepowtarzalną mieszankę tradycyjnej i współczesnej muzyki plemienia Gogo. Wydawnictwo niesie ważne przesłanie zawarte w tekstach w języku suahili i dialekcie Gogo. Sinaubi ma jasną wizję i misję podtrzymywania dziedzictwa swojego ojca, dr Hukwe Zawose, legendarnego tanzańskiego artysty, wodza dynastii Zawose, współpracującego m.in. z Peterem Gabrielem.

Wielopokoleniowy skład Sinaubi Zawose & Pamoja Zanzibar zaprezentuje nowy album GOGO HIP po raz pierwszy w Europie.

Więcej o mnie: