Sitartronic

Sitartronic to nietypowe połączenie brzmienia indyjskich sitarów, handpanów i elektroniki czyniąc ich jednym z bardziej oryginalnych duetów. Grają piękne indyjskie ragi wywodzące się z klasycznej muzyki północnych Indii, oraz kompozycje własne, inspirowane muzyką Indii południowych. Ragi to rozbudowane wielowątkowe utwory, w których elementy skomponowane przenikają się z improwizacjami, a ich ponadczasowe piękno potrafi przenosić słuchaczy do innych miejsc i czasów.

✨Tomasz Orszulak – wrocławski gitarzysta, sitarzysta, kompozytor i producent. Od lat aktywny na wrocławskiej scenie muzycznej, twórca solowego projektu Sitartronic, znany m.in. ze współpracy z grupami Małe Instrumenty, Pieśni Piękne, Kormorany, występował z wieloma twórcami z Polski i zagranicy, m.in. Emam & Friends, Gendos, Ruso Sala, Eklektik Orkiestra. Nagrywa również muzykę do filmów, słuchowisk i spektakli teatralnych.

✨Michał Pękosz – pochodzący z Rzeszowa perkusista, ukończył klasę perkusji w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jego pasją są bębny obręczowe, których uczy się u Murata Coskuna i Yshaia Aftermana oraz handpany. Obecnie współpracuje m.in. z Nikolą Kołodziejczykiem oraz Natalią Kukulską, oraz rozwija solowy projekt Pekoslavsky.

Więcej o mnie: