Tomasz Kozdraj

Tomasz Kozdraj jest muzykantem, pasjonatem i wielbicielem muzyki, a także twórcą instrumentów. Pochodzi z Łodzi, a ponad 30 lat temu przeniosł się na podlubartowską wieś, gdzie już istniało tzw. „zagłębie bębniarskie”, znane w Polsce i poza nią. Zapragnął wtedy mieć własny instrument i go zrobił. Od tej pory wykonuje ręcznie instrumenty perkusyjne. Tak rozpoczęła się jego muzyczno-rzemieślnicza przygoda. Początkowo były to tylko bębny monolitowe (rzeźbione z jednego kawałka drewna). Dużą uwagę przywiązuje do wyglądu bębnów, wiele z nich było rzeźbami. Poszukując nowych dźwięków, słuchając muzyki folkowej, etnicznej, world music, czerpał inspiracje do tworzenia nowych instrumentów.

Strefa dźwięków dla dzieci – jest to szansa na odkrywanie nowych światów muzycznych przez najmłodszych. Drogą do tego są wykonane przez niego własnoręcznie instrumenty i instalacje dźwiękonaśladowcze.
Przy jego stoisku zawsze gra muzyka, oprócz różnego rodzaju bębnów i perkusjonalii gra na ukulele, bałałajce, gitarach, didgeredoo i fletach pasterskich.