Tomasz SAheal Kudłacz

Tomasz SAheal Kudłacz

Jestem tancerzem, instruktorem tańca i choreografem, z wykształcenia pedagogiem społeczno-wychowawczym, animatorem społeczno- kulturalnym na poziomie licencjackim oraz magistrem andragogiki, czyli osobą zajmującą edukacją pozaformalną dorosłych w zakresie prowadzenia warsztatów i szkoleń. Na co dzień zajmuję się holistycznym wsparciem człowieka i psychoprofilaktyką zdrowotną w oparciu o ruch i taniec, który jest środkiem artystycznego wyrazu oraz praktyką fizycznego, mentalnego, emocjonalnego i duchowego rozwoju. W swojej pracy czerpię z inteligencji somatycznej ciała, pamięci komórkowej oraz terapeutycznych właściwości ruchu i tańca. Mam ponad 20letnie doświadczenie w różnych stylach tanecznych w powiązaniu ich płaszczyzną społeczno- kulturową. Ukończyłem szereg kursów i szkoleń oraz zdobyłem praktyczne doświadczenie z zakresu terapii tańcem i ruchem, choreoterapii, muzykoterapii aktywnej, arteterapii oraz analizy ruchu, głównie w podejściu Laban Bartenieff Movement System. W aspekcie duchowym, oprócz szkoleń i pracy własnej, inspiruję się działaniami International Networking Energy Healing oraz praktykami szamańskimi, w szczególności tradycją Buszmenów, plemion Zulu i Amahlubi z RPA w Afryce.

💫✨ Duchowość Tańca to współczesna praktyka improwizacji w tańcu, ucieleśnienia myśli, emocji, uczuć, obrazów i tego, co trudno nazwać czasami słowami oraz medytacja w ruchu.
~ W bezpieczny dla siebie i innych sposób, odreagowujemy wszelkie napięcia psychofizyczne i blokady energetyczne, powstające w wyniku sytuacji stresowych i wytworzonych schematów myślenia, zachowania.
~ Dajemy czas i przestrzeń na przeżycie i wyrażenie wszystkich emocji, pragnień I potrzeb bez ich tłumienia i blokowania. Celem jest zatrzymanie się oraz sprawdzenie co wewnątrz potrzebuje uwagi i przyjęcia. To pozwoli się spotkać ze swoją wewnętrzną mądrością oraz zadbaniem o siebie.
~ Metoda ma swoją konkretną strukturę na poziomie ciała, w tym układu nerwowego i energii. Jej celem jest poszerzanie świadomości swojego ciała, psychoprofilaktyka zdrowotna, uzyskanie spokoju wewnętrznego i powrót do samoregulacji organizmu. To holistyczna metoda łącząca ciało, serce i umysł.
~ Aspektem wyróżniającym Duchowość Tańca na tle innych praktyk ruchu spontanicznego, jest przede wszystkim jeden z 7 etapów: CHANNELING W RUCHU, gdzie ruch jest ujęty w strukturze. Z duchowego punktu widzenia dostajesz przekaz ruchowy zczytany przez ciało z pola informacyjnego Kronik Akaszy w nawiązaniu do Twojej intencji podczas spotkania. Innymi słowy to inspiracja, drogowskaz, wskazówka dla Ciebie na dany moment. W channelingu w ruchu korzystam również z narzędzi terapii tańcem i ruchem, w tym ucieleśnienia, odzwierciedlenia i dostrojenia.
Obejrzyj film o Duchowości Tańca:
https://www.youtube.com/watch?v=jg7YqWS_OtY&t=552s

💫✨
Ceremonia Domknięcia Festiwalu Kocham Cię to ostatnie wspólne spotkanie w oddechu i ruchu. Spotkasz się tam z Duchowością Tańca – praktyką improwizacji w tańcu (ciało), ucieleśnienia emocji (serce) i medytacji w ruchu (umysł) oraz domykającym tańcem w kręgu w ruchu ujętym w strukturę. Podczas festiwali uczestniczymy w rożnych warsztatach, wykładach, prelekcjach. To istotne, by pozwolić sobie na ucieleśnienie zasobów, które odkryliśmy i wejścia na drogę ugruntowania swoich doświadczeń. Ceremonia to też dobry czas na wyśpiewanie pieśni oddania się prowadzeniu przez życie w tanecznym korowodzie, by wróciwszy do swojej codzienności, w zintegrowaniu móc czerpać ze wspierających nas jakości. Już dzisiaj możesz nauczyć się tej pieśni:
Anioły, Archanioły,
Duchy Natury prowadźcie mnie.
Kierunki i Żywioły,
Razem z Przodkami prowadźcie mnie.
Zwierzęta Mocy w sile,
Z Przewodnikami prowadźcie mnie.
Oddaję się w opiekę,
I w zaufaniu prowadźcie mnie.

Więcej o mnie: